Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karanfiller Atakan için

Giriş Tarihi: 16.3.2016
Karanfiller Atakan için

Bombalı saldırıda hayatını kaybeden 15 yaşındaki Atakan Eray Düzyol için Gölbaşı'nda bulunan okulunda anma töreni düzenlendi

'daki intihar saldırısı sırasında çıktığı dershaneden evine gitmek için Güvenpark önündeki otobüs durağında beklerken ölen 37 kişiden biri olan lise öğrencisi 15 yaşındaki Atakan Eray Özyol için okuduğu okulda törenle anıldı. Özyol için Okul Müdürü Ramazan Toptaş gözyaşı döktü, arkadaşları masasına karanfil bıraktı. Ailesi ile birlikte Çankaya'ya bağlı Çukurambar semtinde oturan Atakan Eray Özyol, Gölbaşı Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi 9'uncu sınıfında okuyordu. Özyol, pazar günü dershaneden çıkıp Çukurambar'daki evine gitmek için Güvenpark önündeki durakta otobüs beklemeye başladı. Bir kız kardeşi bulunan liseli Özyol, düzenlenen saldırıda hayatını kaybetti. Özyol, okuduğu Gölbaşı Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi'nde düzenlenen törenle anıldı. Törene Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan, Belediye Başkanı Fatih Duruay, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Uğur Avcı, İlçe Emniyet Müdürü Levent Alıcı, Başsavcı Ali Çalık, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

"HER TÜRK GENCİ ATAKAN'DIR"
Atakan Eray Özyol ve hain saldırıda hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu. Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan anma törenindeki konuşmasında, şunları söyledi: "Şüphesiz ki bu millet geçmişte olduğu gibi bugün de vatanı ve ulusu için en kıymetli varlığı olan canını tüm benliği ile Atakan kardeşimiz gibi vermeye hazırdır. Dün olduğu gibi bugün de ataları gibi bu gençlik, vatanı için canını seve seve vermeye hazırdır. Her Türk genci Atakan'dır. Ama maalesef bugün düşman içimizde sinsi bir şekilde kamufle olarak görünmez bir şekile bürünmüştür."

'ÜSTESİNDEN GELEBİLİRİZ'
Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, törende şunları söyledi: "Bu millet geçmişten bugüne çok şeyin üstesinden gelmiştir. Bunun yolu da sizlerden geçiyor. Atakan kardeşimiz için, bu vatan, bu millet için inşallah bundan sonra daha duyarlı oluruz. Vatana hizmet ederek, bu tür olayları engellemek bizlerin elinde. Bu tarz olaylara meyil veren insanlara her zaman olduğu gibi bugün de karşı koyalım. Atakan kardeşimize sizin yapacağınız en güzel iyilik, dua etmek ve vatana hizmet etmek için gayret göstermektir."

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADILAR
Okul Müdürü Ramazan Toptaş da öğrencilerini hain bir terör saldırısı sonucu kaybetmenin acısını yaşadığını anlatırken gözyaşlarına hâkim olamadı. Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi Din Kültürü öğretmeni de Kızılay'daki bombalı saldırıda hayatını kaybedenler için Kur'an okudu. Törenin ardından Atakan Eray Özyol'un okul arkadaşları, okuduğu 9-D sınıfına giderek sırasına fotoğrafı ile karanfiller bıraktı. Ardından Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay da sınıfa girerek Atakan'ın arkadaşlarına tek tek taziyede bulunup, sırasına karanfil bırakarak dua etti. Liseli Atakan, öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karanfiller Atakan için
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN