Kızılay araç trafiğine açıldı

'da düzenlenen terör saldırısının ardından ulaşıma kapatılan Atatürk Bulvarı trafiğe açıldı. Zarar gören dükkânlarda ise hasar tespiti sürüyor

Giriş Tarihi: 16.3.2016
Kızılay araç trafiğine açıldı
'da patlamanın izlerini silmek için başlatılan çalışmalar tamamlandı. Atatürk Bulvarı'nın yaya ve araç trafiğine çift yönlü olarak kapatılan kısmı saat 04.30 sularında araç trafiğine açıldı. Patlamada hasar gören duraklar değiştirildi, yollara ise kısmen asfalt atıldı. Bulvarın Meşrutiyet Caddesi kesişimi ile Ziya Gökalp Caddesi arasında kalan kısmındaki kaldırımda çekilen brandalar ise henüz kaldırılmadı. Hasar gören dükkanlardaki yenileme çalışmalarının tamamlanmasının ardından yolun yaya trafiğine açılması bekleniyor. Polis ekiplerinin, Kızılay'ın giriş ve çıkışlarında aldıkları güvenlik tedbirleri devam ediyor.

HASAR TESPİTİ SÜRÜYOR
Yolun hasar gören bölümlerinin asfaltlanmasının ardından Atatürk Bulvarı'nın Sıhhiye'den Kızılay Meydanı'na kadar olan bölüm saat 03.05'ten, saldırının düzenlendiği Güvenpark önü de 04.25'ten itibaren açıldı. Yolun açılmasının ardından vatandaşlar saldırının yaşandığı Güvenpark metro çıkışındaki kaldırıma karanfil bıraktı. Karanfiller arasında yer alan "Alışmıcam kardeşim" yazılı notun yer alması dikkat çekti. Hasar gören dükkanlardaki hasar tespit çalışmalarının tamamlandığı öğrenildi.

4'Ü YOĞUN BAKIMDA 35 YARALI TEDAVİ ALTINDA
Ankara'daki patlama nedeniyle 11 hastanede 4'ü yoğun bakımda olmak üzere toplam 35 yaralının tedavisine devam ediliyor. Terör saldırısı sonrası hastanelerde tedavileri tamamlanan yaralılardan bir kısmı taburcu edilirken diğerlerinin tedavilerine devam edildiği belirtildi. Son rakamlara göre 11 hastanede toplam 35 yaralı bulunuyor. Numune Hastanesi'nde ise 4'ü yoğun bakımda 9 yaralı bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızılay araç trafiğine açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN