Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kötü gün dostu

Giriş Tarihi: 16.3.2016
Kötü gün dostu

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, sezon öncesi Belediye Meclisi ve Ankaralı işadamlarını seferber ederek Ankaragücü'ne 6 milyon TL yardım yaptırdı. Başkan, geçtiğimiz günlerde kulübün yardım çağrısına yine kayıtsız kalmadı ve Belediye Meclisi aracılığıyla kulübe 1,5 milyon TL daha destek gönderdi

SPOR Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta play-off mücadelesi veren ve maddi sıkıntılar nedeniyle zor günler geçiren Ankaragücü'nün imdadına yine Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek yetişti. Sezon öncesi Büyükşehir Belediye Meclisi ve Ankaralı işadamları aracılığı ile kulübe 6 milyon TL maddi yardım yapılmasını sağlayan Gökçek, Ankaragücü yönetiminin yardım çağrısına yine kayıtsız kalmadı. Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner ve yöneticilerle görüşen Gökçek, Büyükşehir Belediye Meclisi aracılığı ile kulübe 1,5 milyon TL daha yardım yapılmasını sağladı.

DUYARSIZ KALMADI

Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oybirliği ile geçen yardım kararının ardından açıklama yapan Ankaragücü Kulübü Başkanı Yiğiner, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek, kulübümüzün içinde bulunduğu ekonomik zorluğa duyarsız kalmadı. Kendisi ile yaptığımız görüşmelerde ne geçmişte ne de bugün bizi hiçbir zaman geri çevirmedi. Camiamızın ve kamuoyunun yakından takip ettiği üzere Sayın Başkanımız geçen yıl Büyükşehir Belediye Meclisi'nden kulübümüze 3,5 milyon TL, yine kendisinin öncülüğünde Ankaralı işadamları ile yapılan toplantıda da 2,5 milyon TL yardım yapılmasını sağlayarak transfer yasağının kaldırılmasına önemli katkı yapmıştır" dedi.

MUTLAKA SÜPER LİG'E ÇIKMALI

Ankaragücü yönetimi ile yapılan toplantıda Başkan Gökçek'in, "Ankaragücü mutlaka Süper Lig'e çıkmalı" dediği belirtilirken Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner, "Melih Başkan ile bir araya gelip Ankaragücü'müzün durumunu kendisine anlattık. Gelinen noktada her zamankinden daha fazla desteğine ihtiyacımız olduğunu söyledik. Melih Başkan sağ olsun destek çağrılarımıza her zaman olduğu gibi yine duyarsız kalmadı ve kulübümüze ilk etapta Belediye Meclisi'nden 1,5 milyon TL yardım kararı çıkmasını sağladı. Ankaragücü'nün mutlaka Süper Lig'e çıkması gerektiğini de söyleyen Melih Başkan, bu noktada üzerine düşen her türlü fedakârlığı yapacağını, kulübe gelir sağlamak amacıyla kalıcı çözümler üreteceğini de söyledi" ifadelerini kullandı. Başkan Yiğiner ayrıca tüm Belediye Meclis üyelerine de teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kötü gün dostu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN