Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bölge Başkanı köprü oldu

Giriş Tarihi: 20.3.2016
Bölge Başkanı köprü oldu

Belde belediyelerinin kapatılmasının ardından Büyükşehir Pursaklar'a 'Bölge Başkanı' atadı. Kesgin, 21 muhtarlığın sorununu Büyükşehir'e taşıyıp sorunları jet hızıyla çözdü

Belde belediyelerin kapanmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Yasası'nın da önerdiği Bölge Başkanlığı sistemini Pursaklar'da hayata geçirdi. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nden 4 ay önce alınan kararla pilot olarak seçilen Pursaklar'a Bölge Başkanı olarak meclis üyesi Hamdi Kesgin seçildi. Büyükşehir ile 21 mahalle muhtarı arasında köprü vazifesi gören Kesgin, mahallelilerin kanalizasyon, içme suyu, asfalt ve ulaşım gibi birinci öncelikli ihtiyaçlarını jet hızıyla çözüme kavuşturdu.

MUHTARLARLA TOPLANDI
Bölge Başkanlığı uygulaması ile mahallelerin artık Büyükşehir Belediyesi'ne gitmeden hizmetlerinin yapıldığını belirten Kesgin, "Kapanan beldelerde hizmetlerin aksamaması için Büyükşehir Yasası'na uygun olarak 4 ay önce Pursaklar Bölge Başkanı olarak göreve başladım. Büyükşehir Belediyesi'nin bu bölgedeki; ASKİ ve diğer genel müdürlüklere ait birimler bize bağlandı. Biz göreve gelir gelmez hemen muhtarlarla 4 ay içerisinde 5 defa toplantı yaptık. Çünkü yaşadığı yeri en iyi bilenler onlar. Kendilerinden yaşadıkları sokak, cadde ve park gibi yerlerin ihtiyaçlarını dinledik. Vatandaşlardan olumlu yönde tepkiler aldık. Problemlerin çözümü içinde hızlı bir yol izlenildi" dedi.

SIRA DİĞER İLÇELERDE
Bölge Başkanlığı'nın Pursaklar'da verimli olmasının ardından diğer ilçelerinde artık bu sisteme geçmek istediğini belirten Keskin, "Bölge Başkanlığı'nın meyvelerini biz kısa sürede aldık. Bunun için şimdi diğer ilçelerde bu sistemden yararlanmak istiyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Gökçek de gelen talepler üzerine diğer ilçelere de uygulamayı düşünüyor" görüşünü dile getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in bu uygulamasının ardından teşekkür amaçlı olarak bir kahvaltı organize eden Pursaklar'daki 21 mahalle muhtarı Bölge Başkanlığının çözüm odaklı olduğunu belirtti.

MUHTARLAR ÇOK MEMNUN
Altınova Mahallesi Muhtarı Evren Öztürk: Mahallemizde yıllardır en büyük sıkıntısını çektiğimiz konu, trafik lambalarıydı. Melih Başkanım konuya el attı ve 2 ay içinde trafik lambalarımız takıldı. Altyapı çalışmalarımız programa alındı. Halk Ekmek büfemiz en kısa zamanda gelecek.
Tevfik İleri Mahallesi Muhtarı Şerafettin Can: Başkanımız Gökçek'in Pursaklar'a bölge başkanı atamasından sonra getirilen hizmetlerden çok memnunuz. Taleplerimizi, sorunlarımızı yüz yüze iletebiliyoruz artık.
Fatih Mahallesi Muhtarı Mehmet Şahin: Bölge Başkanı'na direk ulaşabiliyoruz. Caddelerimiz, su, kanalizasyon gibi hizmetlerimiz anında yerine getiriliyor. Bundan dolayı çok mutluyuz. Caddelerimiz, asfaltımız, şehir estetiğinde projelerimizi dile getirdik. Yapımına başlandı, biz de çok rahatladık, elimiz güçlendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bölge Başkanı köprü oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN