Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altındağ’a bir yılda 602 inşaat ruhsatı

Altındağ Belediyesi’nin verdiği ruhsat sayısı 12 yıl içinde 68’den 602’ye yükseldi. Açıklanan rakamlar son yıllarda ilçedeki yapılaşma hızını da ortaya koydu

Giriş Tarihi: 26.3.2016
Altındağ’a bir yılda 602 inşaat ruhsatı
Altındağ Belediyesi'nin bir yılda verdiği ruhsat sayısı her yıl önceki yıllara göre artarken, rakamlar Altındağ'daki yapılaşmanın hızını ortaya koydu. Sağlıklı şekilde hazırlanan ve uygulanan imar çalışmaları sonrasında, inşaat ruhsatı sayısında da artış yaşandı.
Altındağ Belediyesi tarafından 1 yılda verilen inşaat ruhsatı ve iskân raporu verileri, Altındağ'daki gelişimi gözler önüne serdi. ilk sıra karapürçek'te İmar Kanunu'na uygun bir şekilde inşaatların başlanmasını sağlayan bu izin belgeleri Altındağ'daki dönüşümün en somut örneği… Hızlı bir şekilde gecekondulardan arınan Altındağ'da, yıl içinde yaklaşık 15 bin konut yapılıyor. 2015 yılında Altındağ'da en çok yapılaşmanın olduğu mahalleler arasında ilk sırada Karapürçek Mahallesi yer alırken, ardından Beşikkaya, Feridun Çelik, Çamlık ve Battalgazi mahalleleri geldi. Karapürçek Mahallesi'ne verilen ruhsat sayısı 88 olurken, Beşikkaya Mahallesi'ne 53 ruhsat izni, Feridun Çelik Mahallesi'ne 38 ruhsat izni, Çamlık Mahallesi'ne 27 ruhsat izni, Battalgazi Mahallesi'ne de 24 ruhsat izni verildi.

İSKANDA REKORA ULAŞILDI
2015 yılında iskan konusunda da rekor bir sayıya ulaşıldı. Altındağ'da inşaatı tamamlanan ve kontrolleri yapılan 528 binaya iskan verildi.
İskân ruhsatı için gerekli olan tüm belgeleri en ince ayrıntısına kadar inceleyen Altındağ Belediyesi, vatandaşlara sağlıklı yaşam alanlarının kapısını araladı. Bunun sonucunda ilçede yaşayan vatandaşlar, inşaat çalışmaları biten bu yapılarda yasal olarak oturma izni elde etti.

ALTINDAĞ ÇOK HIZLI DEĞİŞİYOR
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki "Son 1 yıl içerisinde verdiğimiz ruhsat sayısı gösteriyor ki, Altındağ'da 600'den fazla yeni bina inşaatı başlamış.
Bu da on binlerce kişinin modern konutlara taşındığı ve hayatının değiştiği anlamına geliyor" dedi. Başkan Tiryaki Altındağ'daki yapılaşmanın tüm hızıyla devam edeceğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altındağ’a bir yılda 602 inşaat ruhsatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN