Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir ekipleri Ankara için gece gündüz çalışıyor

Kent Temizlik ve Bakım ekipleri, milyonlarca insanın kullandığı kentsel öğelerin bakımını yapmak için 7/24 görev yapıyor

Giriş Tarihi: 27.3.2016
Büyükşehir ekipleri Ankara için gece gündüz çalışıyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı, geçen yıl 119 bin metrekare kaldırım ve 77 bin metre de bordür onarımı gerçekleştirdi. Yaya üst geçitlerindeki asansörlerde 2 bin 272, hizmet binalarındaki asansörlerde 799, yürüyen merdivenlerde 992 bakım-onarım faaliyeti yapan Kent Bakım ekipleri, altgeçitlerde 864 drenaj pompa bakım onarımı, 155 kez de alt geçit, tünel, kavşak bakım onarımı yaptı. Cadde ve bulvarlarda 710 kez rögar, 7 bin kez ızgara bakımı yaparak ulaşımdaki risklerin önüne geçen Kent Bakım ekipleri, 118 kez de moloz-hafriyat topladı.

OKULLARA DA DESTEK
Kent Temizlik ekipleri, başta bulvarlar ve meydanlardaki yol ve kaldırımların temizliğinden, bariyer, köprü korkuluk, alt geçit, ferforje, duba, beton bariyer, tünel, yaya alt ve üst geçitlerin temizliğine kadar 7/24 görev yaptı. Büyükşehir Temizlik ekipleri, Ankara'da 1 yıl boyunca 252 bin metreküp de çöp süpürdü. Okullarda da bakım-onarım yapan ekipler 2015 yılında 186 okulda bu faaliyetleri gerçekleştirirken, ihtiyacı olan ve talepte bulunan okullara boya yardımında da bulundu. Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi, 764 okulun bahçesini de geleneksel çocuk oyun alanlarıyla süsledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir ekipleri Ankara için gece gündüz çalışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN