Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mamak sporda da iddialı

Mamak Belediyesi tarafından kente kazandırılan spor salonlarında yetişen gençler başarıdan başarıya koşuyor

Giriş Tarihi: 28.3.2016
Mamak sporda da iddialı

Mamak Belediyesi, bünyesinde oluşturduğu spor kulübü ile adeta başarıdan başarıya koşuyor. Gençleri kazanmanın en güzel yollarından birisinin spor olduğu düşüncesi ile yola çıkan ve spor yapmalarının yanında ülkeye faydalı birer insan olarak yetişmelerine gayret sarf eden Mamak Belediyesi çok sayıda spor tesisini ilçeye kazandırdı. Farklı kategorilerde binlerce sporcuya ev sahipliği yapan Mamak Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde yetişen sporcular Milli Takım'ın yanı sıra önemli kulüplerde ter döküyor. Uzakdoğu sporları, badminton, basketbol, yüzme ve halter gibi birçok branşta sporcusu bulunan kulüp, genç yetenekleri keşfediyor. Sadece popüler spor dalları değil tüm branşlarda da iddialı olan Mamak Belediyesi Spor Kulübü, sporun her alanında faaliyetlerini sürdürüyor.

SPORUN MERKEZİ MAMAK

Farklı branşlarda yetiştirdiği sporcuların profesyonel takımlarda boy göstermesini hedefleyen Mamak Belediyesi, bünyesinde kurduğu voleybol takımı ile milli takıma genç yetenekler kazandırıyor. Tüm spor branşlarında Türk sporuna yeni yeteneklerin kazandırılması konusunda önemli çalışmaların gerçekleştirildiği spor kulübünde, alanlarında uzman eğitmen kadrosu ile branşa özgü çalışmalar gerçekleştirilerek, profesyonelliğe giden yolda büyük bir özgüven kazanıyor. Mamak şimdi yetiştirdiği sporcularla adından sıkça söz ettirerek sporun merkezi olmayı hedefliyor.

TEKVANDO TAKIMI
Tecrübeli sportif birimleriyle farklı yaş gruplarına yaz, kış ayırmaksızın yıl içerisinde çok özel alternatifler sunan Mamak Belediyesi Spor Kulübü, ülke çapında spora yeni yetenekler kazandırma hedefine tekvando ile devam ediyor. Alt yapıda da 50 kişilik sporcu kadrosu bulunan Mamak Belediyesi'ndeki 10 sporcu milli takıma seçilerek diğer arkadaşlarına da örnek oldu.

BOKS
Mamak Belediyesi Spor Kulübü Boks Takımı 40 sporcusuyla başarılı ve disiplinli çalışmasının neticesini alıyor. Altın yumruklar 102 altın, 96 gümüş ve 93 bronz madalyaya sahip.

TÜRK SPORUNA YENİ YETENEKLER
Sporun her branşına hizmet edecek tesisleri bölge gençliğine ve tüm Ankaralılara kazandırdıklarını kaydeden Akgül, "Sporu medeniyetin ayrılmaz bir parçası kabul ederek, sağlıklı bir nesil için gençliğe büyük önem veriyoruz. Amatör spora yatırımlar yaparak, gençlerin ilgi ve yeteneklerini keşfetmekte; ülkemizin geleceği için erdemli sporcular yetiştirmekte, sporla dolu bir yaşam felsefesini gençlerimize kazandırma amacı içerisindeyiz. Madalyalar gelecekteki başarıların da habercisidir. Başarının şehrin yöneticileri tarafından takdir edilmesinin sporcuyu motive eder anlayışıyla belediyemiz bünyesinde birçok branşın yer aldığı spor kulübümüz ile gençlerimize hizmet veriyoruz " dedi. Mamak'ın başarı karnesi Mamak Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren badminton, boks, taekwondo, halter, branşlarında ulusal ve uluslar arası alanda başarıya koşan binlerce genci bünyesinde barındırıyor. Mamak Spor Kulübü'nün başarı karnesi şöyle;

HALTER
Halter Takımı 14'ü aktif olmak üzere 43 lisanslı sporcusu bulunuyor. Takım katıldığı müsabakalardan bugüne kadar 38 altın, 20 gümüş ve 16 bronz madalyanın yanı sıra 1 Türkiye Şampiyonluğu 1 Türkiye ikincilik kupası kazandı. Mamak Belediyesi Halter Takımı ayrıca Milli Takım'a da iki sporcu gönderiyor.

VOLEYBOL
Girdiği ulusal ve bölgesel turnuvalarda birçok başarıya imza atan Mamak Belediyesi Voleybol takımının yetenekleri turnuvalarda madalyaları silip süpürüyor. Bugüne kadar 650 sporcuyu bünyesinde barındıran takım müsabakalar sonrasında bir birincilik, iki ikincilik ve iki üçüncülük elde etti.

YÜZME TAKIMI
Mamak Belediyesi adını yüzmede de duyurdu. 3. Lig'de ilk sınavını geçtiğimiz Temmuz ayında Ankara Lig yarışlarında veren takım, 8 altın, 13 gümüş ve 6 bronz madalya olmak üzere toplamda 27 madalya kazanarak 2. lige çıkmaya hak kazandı. 10 Kasım Atatürk'ü anma yarışları sonrasında da baraj yarışlarına sporcu gönderen takım, yarışma sonrasında yine madalya ile evine dönmeyi başardı. Yüzme takımı son olarak geçtiğimiz Ocak ayında 30 Okul ve yüzlerce sporcunun katıldığı Milli Eğitim Bakanlığı Gençler Okul Yarışları'nda büyük başarılar kazandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak sporda da iddialı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN