Yaşlı kadının 5 yıllık çöpünü belediye temizledi

Giriş Tarihi: 28.3.2016
Yaşlı kadının 5 yıllık çöpünü belediye temizledi

Büyükşehir Belediyesi, 13 yıldır yalnız yaşayan 74 yaşındaki S.T.’nin 5 yıldır çöp biriktirdiği evini temizleyerek ilaçladı ve evi oğluna teslim etti

Büyükşehir Belediyesi, Keçiören Aktepe Mahallesi'nde, 13 yıldır yalnız yaşayan 74 yaşındaki S.T.'nin, 5 yıldır çöp biriktirdiği evini temizleyerek ilaçladı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ile Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekipleri, temizliğin ardından evi, yaşlı kadının oğluna teslim etti.

YETKİLİLERDEN YARDIM TALEBİ

74 yaşındaki S.T., son yıllarda kendine gelen yardım malzemeleri ve etraftan topladığı eşyaları biriktirerek, evini adeta bir çöp eve çevirdi. Sağlık sorunları nedeniyle komşularının yardımıyla Çubuk'ta bir huzurevine yerleştirilen yaşlı kadının oğlu, yetkililerden evin temizlenmesi konusunda yardım istedi. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi ekipleri de evde yaklaşık 5 yıldır biriktirildiği belirtilen çöp ve malzemeleri temizleyerek ortamı hijyenik hale getirdi.

ÇÖPLERDEN ARINDI
Oğlunun evi temizletmeye maddi durumunun el vermediğini belirten yetkililer, "Ev boşaltıldıktan sonra hijyenik temizliği yapıldı. Evde bulunan TV ile gerekli eşya ve belgeler de yaşlı kadının oğluna teslim edildi. Evde hiçbir malzeme bırakmadık" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşlı kadının 5 yıllık çöpünü belediye temizledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN