Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hem parasını kaybetti, hem sağlığını

80 yaşındaki Satılmış dede, göz muayenesi için gittiği özel hastanede yapılan ameliyatın ardından görme yetisini kaybetti

Hem parasını kaybetti, hem sağlığını
Mamak'ta yaşayan Satılmış Özmen, yaklaşık iki ay önce bulanık görme ve göz kapakçığında düşme şikâyetiyle Özel Natomed Hastanesi'ne başvurdu. Burada yapılan muayenenin ardından Özmen, aynı gün katarak teşhisiyle ameliyata alındı. İddiaya göre, ameliyatın ardından yaşlı adamın iki gözünde de görme kaybı oluştu.

'GÖZÜMDE PARÇA UNUTMUŞLAR'

İki gözünün de yapılan ameliyatın ardından görme yetisini kaybettiğini iddia eden Satılmış Özmen, "Muayeneye gittim ameliyata aldılar, gören gözlerimi kararttılar" diye konuştu. Gözünde katarakt olduğunu söyleyerek aynı gün kendisini ameliyata aldıklarını belirten Özmen " 15 gün içinde net göreceğimi söylediler. Ameliyatın ardından sargıları açıldı. Tam tersine görmemeye başladım. Daha kötü oldum. Önceden yüzde 50 görüyordum ama şimdi göremiyorum. Göz tansiyonun yükselmiş zamanla açılacak dedi ama 3 aydır görmem de en ufak iyileşme olmadı. Gözüm gittikçe kötüleşiyor. Aradan üç ay geçti hala göremiyorum, Numune Hastanesi'ne gittim, oradaki doktor bana gözümde parça unutulduğunu ve ameliyatın eksik yapıldığını söyledi" dedi.

DÜNYAM KARARDI

"Daha iyi görmek için gittim, kör oldum" diyerek gözyaşlarına boğulan yaşlı adam, "Gece gündüz ağlıyorum, dünyam karardı ben böyle olacağını bilseydim asla ameliyat olmazdım" dedi. Özmen, "Apar topar ameliyat ettiler, üç aydır 'göremiyorum' diyorum damla ve serum verip gönderiyorlar. Ben bir din adamıyım, günümün büyük çoğunluğu kitaplarımı okumakla geçerdi ancak şimdi yanlarında ağlayarak sabahlıyorum. Kitaplarımı okuyamıyorum, kütüphanemin önünde kitaplarıma dokunup, ağlıyorum. Çok mağdurum, gören gözlerim görmez oldu. Bir ameliyatla dünyam karardı, ben böyle olmasını istememiştim. Yaşlı bir adamım, eşimi kaybettikten sonra başımın çaresine bakmaya alışmıştım, yavaş yavaş her işimi yapıyordum ama şimdi yan koltuğa geçemiyorum. Numune'de tekrar ameliyat olacağım, doktorlar yeniden görebileceğimi ancak çok güçlü bir ihtimal olmadığını söylüyorlar" şeklinde konuştu.

HASTANEYE DAVA AÇTILAR

"Hem paramı hem de sağlığımı gasp ettiler" diyen Satılmış Özmen, ameliyatı yapan hastaneye dava açtı. Ankara Adliyesine oğlunun yardımıyla giderek suç duyurusunda bulunan Özmen, "Eksik ameliyat yaptılar, parça unuttular görme yetimi kaybettim. Ameliyatı yapan doktor ve hastane yönetimine dava açtım. Hakkımı sonun kadar arayacağım. Ameliyat parasını da eşimden dostumdan borç alarak denkleştirmiştim. Bir de benimle ameliyat için pazarlık yaptılar. Hem gözümü hem de paramı aldılar. Ben yandım başkaları yanamasın, ayrıca benimle birlikte 1-2 arkadaşımın da
gözünü aynı hale getirdi bu hastane. Sağlığımla oynadılar, öğrendiğimi ve şahit olduğum kadarıyla da başkalarının sağlığı ile de oynamışlar" dedi.

SGK ÜZERİNDEN DEVLETE FATURA

Hastanenin bazı usulsüz uygulamalarının da olduğunu iddia eden Satılmış Özmen, ameliyatın ardından iki kez kontrole çağırdılar, gittik aynı gün de evimize döndük ancak hastane her iki kontrol için 10'ar günden 20 gün yatışlı göstermiş. Bizimi birkaç saatlik kontrolümüzü 20 günlük yatış olarak fatura etmiş SGK'ya. Ayrıca kör olduktan sonra gittiğim hastanede öğrendim; normalde 250 TL olan ameliyatı bana 2 bin TL'ye yapmışlar. Birkaç ayda bir isim değiştiren, skandalları bitmeyen ve insan sağlığıyla oynayan bu hastaneden şikayetçiyim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hem parasını kaybetti, hem sağlığını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN