’nın minik starı

Sinema dünyasında hızlı bir giriş yapan Kaan Yazıcı,“Sinemaya mührü vurmak, Ankara’nın yıldızı olmak istiyordum” dedi

Giriş Tarihi: 31.3.2016
Ankara’nın minik starı
Aşkların En Güzeli dizisinin Aliş'i Yiğit Kaan Yazıcı, ilgi alanları, , set ve arkadaşlık ilişkileriyle birlikte hakkında merak edilenleri anlattı. Minik starın en büyük hayali ise; "Sinemaya 'yı kazandırmak"

Oyuncu olmaya nasıl karar verdin ve sinemadaki kariyer hedefin ne Kaan?
Aslına bakarsanız oyunculuk annemin fikriydi sanata ve sanatçıya hayran bir yapı ve büyük bir ilgisi var. Bir gün bana, "Kaan sen yetenekli bir çocuksun oyuncu olmak ister misin?" dedi. Ben de seve seve dedim. Böyle başladı oyunculuk maceram ve bu işi çok sevdim. Sanırım uzun vadede de seveceğim. Ve ilk tecrübem 'Aşkların En Güzeli' dizinsinde Aliş karakterine hayat vermemle başladı.

"BENİM İKİ HAYALİM VAR"

En büyük hayalin nedir?
Annem der ki; nefes alıyorsan ve gülümsüyorsan her şey yolundadır. Bu durumda hayatım süper gidiyor. Okul hayatım aile ve özel hayatım gayet yerinde. 9 yaşında bir çocuk olarak tek hayalim 'Ankaralı' bir oyuncu olmak. Sinema dünyasına Ankaralı çocuk oyuncu olarak girdim ve Ankaralı emektar oyuncu olarak ölmek istiyorum. Aslında iki hedefim var; iyi bir oyuncu olmak ve sinemaya Ankara'yı kazandırmak.
Set hayatını seviyorum

9 yaşında bir çocuk olarak uzun çekim saatleri, kalabalık set ortamları ve oyunsuz mesailer zor olmuyor mu?
Bir çocuk olarak set, oyunculuk, çekim bunlar size fazla büyük ancak bu işe hayransanız hakikaten oyun gibi geliyor. Oynadıkça keyif alıp, bağlanıyorsunuz. Set hayatını seviyorum. İnsan sevdiği bir şeyi yaptığında yorulmuyor.
Yoğun bir hayatım var

Sosyal hayatın nasıl?
Oyunculuk dışında da yoğun bir hayatım var. Zamanımın büyük çoğunluğu biricik annemle geçiyor, babam Arabistan'da çalışıyor bu yüzde pek vakit geçiremiyoruz. Sanırım ben asla mühendis olmam, babam duymasında. Annemle futbol oynuyor, dağ yürüyüşleri yapıyor, müzik dinliyoruz.
İlk başta kimse inanmadı

Arkadaşlarının tepkisi nasıl oldu?
İlk başta kimse inanmadı oyunculuğa başladığıma. Beni üzdü ama sonra izlediklerinde çok olumlu tepkiler verdiler.
Aliş'e alıştım

Biraz da dizide canlandırdığın 'Aliş' karakterinden bahseder misin?
Oynadığım kahramanda yok yok. Aliş çok yaramaz, sürekli laf taşıyan bir çocuk. Bu özelliği nedeniyle çok kez üzücü olaylara sebep de oluyor. Bunun dışında sevimli ve bir o kadar da hayat dolu bir çocuk. Açıkçası oynadığım karakteri bayağı sevdim. Alıştım diyebilirim.
'Yeni projeler pek yakında'

İlk dizinle yıldızın bir anda parladı. Film sektöründe de görecek miyiz seni, var mı projeler?
Önümüzdeki dönemlerde yeni projelerle karşınıza çıkacağım. Sanırım yaz tatilinde bir sinema filmi olacak şu anda görüşüyoruz. Son olarak yaşıtlarıma sesleniyorum; anne ve babanızı çok sevin, etrafınızdaki her şeyi çok sevin çünkü sevgi her şeydir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara’nın minik starı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN