Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En yaygını dolandırıcılığı

Emniyeti, dolandırıcıların en çok, “ dolandırıcılığı” yöntemini kullandığını açıkladı. sahte unvanlar konusunda vatandaşı uyardı

Giriş Tarihi: 31.3.2016
En yaygını telefon dolandırıcılığı
Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli lik Şube Müdürlüğü, 'İletişim Cihazlarını Kullanmak Suretiyle Dolandırıcılık' olayını gerçekleştiren kişiler ve yöntemleriyle ilgili bilgilendirme yaptı. Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, dolandırıcılık suçunun genel anlamıyla bir kişiyi çeşitli hilelerle aldatarak, kendisine ya da başkasına menfaat sağlamak amacıyla yapılan kasıtlı eylem olduğu bildirildi. SAHTE POLİSLERE DİKKAT!
Vatandaşa uyarılanda bulunan Ankara Emniyeti, dolandırıcılık suçunun türlerine göre farklılık gösterdiği belirtilerek, yoluyla dolandırıcılık olaylarında; şüphelilerin, gelişen teknolojik imkanları kullanıp mağdurları telefonla arayarak kendilerini polis, asker veya savcı olarak tanıttığı vurgulandı. Bu kişilerin birtakım gerçek dışı vaatlerle kurgu olaylar inşa edip, vatandaşların iyi niyetleri ve yardımseverlik duygularını istismar ederek dolandırdığı ifade edildi. Ankara Emniyeti kendilerini polis, asker, savcı gibi sahte unvanlarla tanıtan dolandırıcıların farklı senaryolarla tehdit, korku ve panik hali oluşturarak vatandaşları dolandırdığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En yaygını telefon dolandırıcılığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN