Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çankaya’nın talebine ret

Giriş Tarihi: 2.4.2016
Çankaya’nın talebine ret
Çankaya Belediyesi Anka Spor Kulübü'nden isminin çıkartılması için dava açan Çankaya Belediyesi'nin talebi Ankara 13. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından reddedildi. Gerekçeli kararı henüz kaleme alınmazken, Çankaya Belediyesi'nin temyiz hakkı bulunuyor.

YENİ YÖNETİM İSTEMEDİ
Kulüp faaliyetlerini 2014 yılında durduran Başkan Sami Aytaç Dişli, Alper Taşdelen'in başkan olmasının ardından yeni yönetimin kulübe sıcak bakmadığını belirterek, "Kulübün tüm faaliyetlerini belediye üstlenmiş durumdaydı ancak yeni yönetim istemedi. Sporcu ve yönetim alacakları ile devlete olan borçlar, bizim üstümüze kaldı. Dava açan bazı sporcular, alacaklarını tahsil edebilecek aşamaya geldi" dedi.


HâLâ ARAYANLAR VAR
Voleybol ve hentbol gibi branşlarda Çankaya Belediyesi Anka Spor Kulübü'nün yaklaşık 200 sporcusu olduğunu ve faaliyetler durunca sporcuların da mağdur duruma düştüğünü dile getiren Başkan Sami Aytaç Dişli, "Yurt genelinden antrenörlerimizin yetenekli bulup getirdiği, burada okul, kalacak yer gibi imkanları sağladıkları sporcularımız vardı. İki yıl olmasına rağmen hala, 'Kurslarınız devam ediyor mu?' diye arayanlar var"şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya’nın talebine ret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN