Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘25 yıldır yapılmayanı biz yaptık’

Giriş Tarihi: 3.4.2016
‘25 yıldır yapılmayanı biz yaptık’

Mamak Belediye Başkanı , AK Parti Mamak İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği toplantıda başkanlık sürecindeki çalışmalarını ve geriye kalan üç yıldaki projelerini anlattı

Mamak'a milyonlarca liralık yatırım yaptıklarını ve bu yatırımları sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı "25 yıldır yapılmayan yatırımları Mamak'a kazandırdık. 30'un üzerinde dev tesisi Mamaklıların hizmetine sunduk. Mamak'ın geleceğine miras bırakacağımız güzel eserler ve nitelikli projelere odaklandık. Bu kadar kısa bir zamanda yani 7 yıllık sürede Mamak'a kazandırdığımız hizmetlerimizi bir kenara koyun, bizden evvel ki 25 yılı bir kenara koyun kıyaslamasını yapın" dedi.

YATIRIMLARIMIZ SENEDİMİZ
Mamak Belediyesi olarak çok büyük projeler ile yola çıktıklarını ifade eden Başkan Akgül, vatandaşların hayatını kolaylaştıran, onlara dokunan yüzlerce projeyi 7 yılda hayata geçirdiklerinin altını çizdi. Bütçe, yatırım gücü ve borçlanma oranları gibi kriterler açısından belediye bütçesini artırarak, 2014 yerel seçimleri için hazırladıkları seçim beyannamesinde söz verdikleri tüm çalışmaları gerçekleştireceklerini belirten Akgül, "Yatırımlarımız senedimizdir. Bunlar vaat değil, taahhüttür. Her bir kuruşumuzu Mamak için hizmete, yatırımlara ve icraatlara dönüştürdük, yükselen bir değeriz" dedi. Ulaşımdan kentsel dönüşüme, spordan sosyal belediyeciliğe, tarihi ve kültürel mirastan alt yapı ve çevreye kadar her alanda Mamak'ı geleceğe taşıyacak projeleri kararlı adımlarla hayata geçirdiklerini vurgulayan Akgül, yapılan yatırımlarla Mamak'ın bir cazibe haline geldiğini ve değerinin arttığını kaydetti. Gecekondu konusunda ciddi adım attıklarını belirten Akgül, Mamak'ta gerçekleşen önemli yatırımların belediye-halk bütünleşmesiyle sağlandığını kaydetti. Mamak'ın kentsel dönüşümde örnek ve öncü bir ilçe olduğunu belirten Akgül, Mamak'ın dönüşümü için dev adımlar attıklarını ve ilçenin adeta yeniden inşasını planladıklarının altını çizdi.

MAMAK İLKLERİ YAŞADI
Akgül, "Yüzme havuzu, 5 bin kişilik spor salonu, şehir stadı, sanayi alanları, aile merkezleri, planetarium kule, kongre merkezi, gençlik merkezi, konaklar, kapalı pazar yerleri gibi birçok ilki Mamak'a kazandırdık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘25 yıldır yapılmayanı biz yaptık’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN