Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATO’dan e can suyu geldi

ATO Meclisi, terör olaylarının ardından, ’da ekonomik ve sosyal hayatı canlandırmak amacıyla bütçesinden 3.5 milyon lira kaynak ayırdı

Giriş Tarihi: 4.4.2016
ATO’dan ticarete can suyu geldi
Odası (ATO) Meclisi, terör olaylarının ardından Ankara'yı ekonomik ve sosyal açıdan canlandırmak amacıyla bütçesinden 3.5 milyon lira kaynak ayırdı. ATO'dan yapılan açıklamaya göre, oda yönetim kurulunun Ankara'da yaşanan acı olayların izlerinin silinmesi ve hayatın normale döndürülmesi amacıyla çalışma yürütülmesine ilişkin önerisi, mart ayı olağan meclis toplantısında ele alındı. Meclis üyeleri, ATO'nun 2016 yılı bütçesinden 3,5 milyon lira kaynak ayrılmasına karar verdi.

"ALİCENAPLIĞINI GÖSTERDİ"
ATO Başkanı Salih Bezci, toplumsal yaraların sarılmasında büyük duyarlılık sergilediklerini belirterek, "Van'da deprem oldu, meclisimiz karar aldı, yardımda bulunduk ve bir yurt yaptırdık. Osmanlı Çarşısı yandı, meclisimizin kararıyla yeniden inşası için 2,5 milyon lira para yardımı yaptık. Dışkapı'da çarşı yandı yine yardımda bulunduk. Meclisimizin kararıyla Soma'ya yardım yaptık, şehit ailelerine yardım yapıyoruz. ATO Meclisi her zamanki alicenaplığını şehrimiz konusunda da gösterdi, değerli üyelerime tek tek teşekkür ediyorum. ATO olarak şehrimizde hayatın normal seyrinde devam etmesine katkı sağlayacağız. Biz istiyoruz ki Ankara'daki 'kara' sadece adında kalsın, şehrimiz ülkemizin yıldızı olarak parlamayı sürdürsün" diye konuştu.

'İNSANLAR TEKRAR SOKAĞA GELSİN'
Başta olmak üzere Ankara esnaf ve tüccarının terör olayları nedeniyle büyük sıkıntı çektiğine işaret eden Bezci, esnafa bir nebze "can suyu" olmak istediklerini belirtti. Bezci, "Ne yapılacaksa hep birlikte karar verelim. Esnafımıza yardımcı olalım, insanlar tekrar sokağa gelsinler, normal sosyal hayatına dönsünler" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATO’dan ticarete can suyu geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN