Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Yaşar’dan 7’nci yıl kutlaması

Yenimahalle’yi modern bir ilçe haline dönüştüren Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 2009’dan itibaren yaptığı hizmetleri ve hayata geçireceği projeleri ilçe sakinleriyle paylaştı

Giriş Tarihi: 6.4.2016
Başkan Yaşar’dan 7’nci yıl kutlaması
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen '7. Yıl Değerlendirme ve Tanıtım Programı'nda vatandaşlara tek tek projeler hakkında bilgi verdi. Yaşar'ı lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcıları Haluk Koç, Tekin Bingöl, Seyit Torun, CHP Parti Meclisi Üyeleri, milletvekilleri, CHP İl Başkanı, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Yenimahalle, Çankaya, Etimesgut ilçe başkanları, Yenimahalle Belediyesi başkan yardımcıları, meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar yalnız bırakmadı. Programda 740 belediye çalışanının bir araya gelerek oluşturduğu 7'nci yıl logosunun yazıldığı Teaser misafirlerden büyük alkış aldı. Görsel bir şölene dönüşen "7'inci Gurur Yılı Değerlendirme Toplantısı" için salon dışında kalan vatandaşlar için de ekran kuruldu.

'DOĞRU İŞ KALİTEYİ YÜKSELTİR'
Göreve geldiği 2009'dan sonra yapılan çalışmaları anlatan Başkan Yaşar, "Halka hizmet için yapılan , doğru iş ise hem siyasetin hem de siyasetçilerin kalitesini yükseltir. Şu anda Yenimahalle, Ankara'nın gözde ilçelerinden biri haline geldi. Vatandaş tarafından en çok tercih edilen ilçe olduk. Bu sadece benim değil çalışanlarımın da sayesinde. Bu hepimizin gururu. Bu yüzden de geçen iki seçimde de seçilmeyeceğim hiç aklıma gelmedi. Çünkü Yenimahalleli beni tanıyordu ben de Yenimahalleliyi tanıyordum. Yenimahalle Cumhuriyetin ilçesidir" dedi.

'BORCUMUZ YOK'
Yenimahalle Belediyesi'ni 140 milyon borçla devraldığını da dile getiren Yaşar şöyle devam etti: "Belediyeyi kiralık araçlarıyla, kapalı hizmet alanlarıyla devraldım. Göreve geldiğimde ise hem borçları ödedim hem de dev yatırımlar yaptım. Yenimahalle Belediyesi bugün borçlarını gününde ödeyen, itibarı yüksek ve dev yatırımlar yapan bir kurum haline geldi. İddia ediyorum işçisine maaşını gününde veren, altyapısı en güçlü ve hiçbir kuruma borcu olmayan tek belediyeyiz. Torba Yasa'dan yararlanamayan tek belediyeyiz çünkü borcumuz yok." Yaşar "Göreve geldiğimde Yenimahalle'nin yüzde 65'inde kaldırım vardı. Bugün yüzde 90'nın üzerinde. Bu dönemde de ne yapılmamış bir park, ne yapılmamış bir kaldırım kalacak. 1.5 milyon metrekare olarak aldığımız yeşil alana 7 senede 1 milyon 600 bin metrekare, 176 parkla yeşil alan ilave ettik. Biz geldiğimizde 20 parkta koşu yolu ve spor aletleri vardı. Bugün 200 parkımızda koşu yolu ve spor aletleri var. Temizlikte de öncüyüz. Ankara'yı yer altı konteynerleriyle biz tanıştırdık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Yaşar’dan 7’nci yıl kutlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN