Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ruhunu bugün de yaşatalım’

Şehitleri Anıtı’nın açılışını yapan Başbakan Yardımcısı Akdoğan, “Çanakkale bugün de yaşatmamız gereken bir ruhtur”dedi

‘Çanakkale ruhunu bugün de yaşatalım’
Keçiören'de Kartaltepe Kent Ormanı'na inşa edilen 'deki Şehitlik Abidesi'nin birebir benzeri olan anıtın açılışı Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünsal, Avustralya Büyükelçisi James Larson, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim'in katılımıyla yapıldı. Akdoğan, "Çanakkale ruhu birlik ve kardeşlik ruhudur. Çanakkale'de 7 düvele karşı savaştık. Ama bu tarafta da Mehmetçiğin içinde de farklılıklar vardı. Bitlis'ten, Van'dan, Edirne'den, Trabzon'dan Ortadoğu'dan, Kafkaslar'dan yiğitler bir araya geldi. İşte Çanakkale ruhu bugün de yaşatmamız gereken bir ruhtur" diye konuştu.

"EYVALLAH ETMEYECEĞİZ"
"AK Parti iktidarında yazdığımız tarih, başarı öyküleriyle İstiklal Savaşı veriyoruz diyen" Akdoğan, " Cumhuriyeti herhangi bir devlet değildir. Köksüz bir devlet değildir. Şehitlerin kanıyla sulanmış vatan toprağı üzerinde kurulmuş bir devlettir. Tarih boyunca çok büyük zorluklarla karşılaştık. Ama hep kahramanlık destanı yazdık. Bugün de bu millete pranga vurmak isteyenler, bu milleti tarihten silmek isteyenler çok ağır mağlubiyetler almış ve bozguna uğramışlardır. Bugün de fitne ve çeteleri gibi en sinsi silahlarla ülkemizi kuşatmaya çalışanlar, sarsmaya çalışanlar var. Bunlara da 'eyvallah' etmeyeceğiz" dedi.

"DİZ ÇÖKECEKLER"
Akdoğan, "Türkiye dışarıdan gelen saldırıları nasıl püskürttüyse içerideki ihanet şebekelerini de öyle püskürtecek, hiçbir ihaneti affetmeyecektir. Çünkü o hainler Çanakkale ruhuna, Çanakkale şehitlerine, istiklal şehitlerine ihanet etmiştir. Kimi açıktan silahla ihanet etmiştir, kimi sinsice, kalleşçe farklı yollarla ihanet etmektedir. Bunların hiçbirine pabuç bırakmayacağız. Bütün bu şer odakları, Türkiye düşmanları, terör örgütleri, Paralel Yapı, PKK'sından DHKPC'sine DEAŞ'ına hepsiyle kararlı bir mücadele veriyoruz. Onlar şehitlik nedir bilmezler. Bu vatanın evlatları bu vatan için vücutlarını siper ederler. Kurşunun önüne atlarlar. Bu ruhla aynı şekilde devam edeceğiz. Ve o terör odaklarına yaslananlar er yâda geç gücünü millet iradesinden alanlar karşısında diz çökecekler. Biz bu şahadet ruhunu yaşatacağız" diye konuştu.

ÇANAKKALE'DEKİ ANITIN BENZERİ
Kartaltepe Kent Ormanı'na inşa edilen anıtın Çanakkale'deki orijinal Çanakkale Şehitleri Anıtı'nın benzeri olduğunun altını çizen Mustafa Ak, "Çanakkale'ye gidemeyenler anıtımızı ziyaret ederek Çanakkale ruhunu yaşayabilirler. Tüm Ankaralıları bu gururu yaşamak için davet ediyoruz. Son günlerde yaşanan terör olaylarına karşı vereceğimiz en güzel cevaplardan biri de kenetlenerek tarihi köklerimize sıkı sıkıya sarılmak olmalı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Çanakkale ruhunu bugün de yaşatalım’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN