Keçiören Meydanı’na Gökçek’ten denetim

Giriş Tarihi: 11.4.2016
Keçiören Meydanı’na Gökçek’ten denetim

Gökçek, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Keçiören Meydanı’nda incelemelerde bulunarak, trafiği büyük oranda rahatlatacak talimatlar verdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Keçiören Belediyesi önünde yer alan ve Kızlarpınarı Caddesi ile Fatih Caddesi arasında kalan alanı kapsayan Keçiören Kent Meydanı düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında Büyükşehir Belediyesi bürokratlarından bilgi alan Gökçek, meydan ve düzenlemeleriyle ilgili, teknik personele, trafik akışını hızlandırmak amacıyla, şelale önündeki trafik ışıklarının kaldırılması, yayalar için FTZ Alışveriş 'nin önüne yaya üstgeçidi yapılması, Cumhuriyet Caddesi'nden (Keçiören Belediyesi önü) Fatih Caddesi'ne yukarı doğru 2 şeritlik dönüş yolu açılması talimatlarını verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, yapılacak trafik düzenlemeleriyle ilgili şu bilgileri verdi: "Keçiören Meydanı'nın Fatih Caddesi'ne çıkılan kısmına 2 şeritli bir yol açılacak. Fatih Caddesi'nin bu bölgeye inen kısmını da 3 şeride çıkartıyoruz."

İKİ AY İÇİNDE BİTECEK
FTZ Alışveriş Merkezi önünden benzinliğe kadar olan yaklaşık 500 metrelik yolu 2-3 şerit geriye çekip 6 şerit olarak trafik akışını genişlettiklerini de belirten Gökçek, "Bu bölgedeki trafik ışıklarını kaldırıyoruz, yayalar için bir tane üst geçit yapacağız ve trafik akışını kesintisiz hale getireceğiz" dedi. Büyükşehir ekipleri, meydan düzenlemeleri kapsamında, Keçiören Belediyesi önünde yer alan 17 bin metrekarelik alanda yol genişletme, aydınlatma ve kaldırım çalışmaları yürütüyor. Kent Estetiği ekiplerinin 10 metre çapında ve 56 ton ağırlığında büyük bir havuz yerleştirdiği alanda, Fen İşleri ekipleri de ilk kez burada kullanılan, 60-60 ebadında bazalt ve granit kaldırım taşları döşedi. 120 dekoratif aydınlatma direği de dikilerek estetik kazandırılan meydana bir de LED ekran yerleştirilecek. 2 aya kadar bitirilmesi hedeflenen ve yüzde 60'lık bölümü tamamlanan meydanda, Keçiören Metrosu'nun durakları da yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keçiören Meydanı’na Gökçek’ten denetim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN