Külünk gençlere başkanlığı anlattı

Giriş Tarihi: 14.4.2016
Külünk gençlere başkanlığı anlattı
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Keçiören Belediyesi'nce Estergon Kalesi Türk Kültür 'nde düzenlenen, "Gençler Başkanlık Sistemini Soruyor" konulu panelde, başkanlık sistemine geçilmesi konusunda Türkiye'nin acele etmesi gerektiğini, parlamenter sistemin tıkandığını söyledi.

"BÜYÜK DEVLET ANLAYIŞI"
Mevcut anayasa ile yönetim sisteminin çok başlı hale geldiğini belirten Külünk, "Çok başlılığın olduğu yerde disiplin ve hiyerarşi yoktur. Parlamenter sistemdeki çift başlı bir yönetim anlayışı başkanlık sistemi ile ortadan kaldırılacaktır" diye konuştu. Başkanlık sisteminin uzlaşma kültürünü kazandıracağının altını çizen Külünk, bu sistemin iyi yönetmek üzerine inşa edilen bir model olduğunu söyledi. Külünk, "Geçmişimize bakarak geleceğimize büyük devlet, mutlu insan anlayışıyla yürümeliyiz" ifadelerini kullandı.

'REFAHA BİRLİKTE ÇIKALIM'
Keçiören Belediye Başkanı ise ülkenin geleceği için doğru kararları almak ve en ideal yönetim sistemiyle gelecek nesillere hazırlamak zorunda olduklarına vurgu yaptı. Ak, "Ülkemizin fıtratına ve tarihine baktığınızda güçlü liderlerle sıçramalar yaptığımızı görebilirsiniz. Alparslan, Kanuni, Atatürk, Menderes, Özal dönemleri buna en güzel örnektir. dönemlerinin güçlü liderleri olarak, halkına güven vermiş, büyük hedefler koymuştur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Külünk gençlere başkanlığı anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN