Hakaret siyasetine kadınlardan protesto

Giriş Tarihi: 15.4.2016
Hakaret siyasetine kadınlardan protesto

AK Parti Mamak, Sincan ve Kızılcahamam ilçe kadın kolları, Bakan Ramazanoğlu’na yönelik çirkin hakaretlerde bulunan ve büyük tepki gören Lideri Kılıçdaroğlu’nu protesto etti

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik kullandığı çirkin ifadelere AK Partili kadınlardan da tepki geldi. AK Parti'nin Mamak, Sincan ve Kızılcahamam ilçe kadın kolları üyesi kadınlar, muhalefetin başı sıfatıyla siyaset arenasında boy gösteren Kılıçdaroğlu'nun hakaretlerinin kabul edilemez olduğunu ifade etti. AK Parti Mamak İlçe Kadın Kolları Başkanı Öznur Demirbilek, "Eğer siyasetçinin muhatabı özellikle bir kadınsa kişi dil ve üslubuna iki kez dikkat etmelidir. Ama maalesef Kılıçdaroğlu'nun dilinin ayarı bu konuda yoktur. Sayın Bakanımız Sema Ramazanoğlu'nun ve tüm kadınlarımızın maruz kaldığı bu elem verici durumu hiçbir unutmayacağız" diye konuştu. Demirbilek, "Biz bu sözleri Sayın Bakanın nezdinde tüm kadınlara yapılmış saygısızlık olarak değerlendiriyor ve kınıyoruz. Kılıçdaroğlu'nun en kısa zamanda Bakanımızdan özür dilemesini bekliyoruz. İnsanlık onuruna duyduğumuz hassasiyet gereği, söz konusu ifadeleri tekrarlamaktan kaçınıyor, siyasi rakiplerine cinsiyet ayrımcılığının en çirkin haliyle vurmaya çalışan Kılıçdaroğlu'nu kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz" dedi.

'SİYASİ TARİHİMİZDE KARA BİR LEKE OLACAK'
AK Parti Sincan Kadın Kolları Başkanı Emine Yaramış da, "Ahlak ve insaftan yoksun bu ifadeler ülkemizin siyasi tarihine bir leke olarak geçmiştir" dedi. Kadına karşı cinsiyetçi ve karanlık zihniyetin ürünü olan sözlerinden dolayı Kılıçdaroğlu'nu bir kez daha şiddetle kınadıklarını söyleyen Yaramış, "Başta CHP'li hemcinslerimiz olmak üzere toplumun her kesiminden kadını bu çirkin ve asla kabul edilemez hadiseye tepki göstermeye davet ediyoruz. Biliyoruz ki bu toprakların kadınları maruz kaldıkları bu elem verici durumu hiçbir zaman unutmayacaktır. Ahlaksız sözlerinizin bedelini, hala karşılarına çıkacak yüzünüz varsa sağduyu sahibi bu millet, size demokratik bir şekilde ödetecektir" ifadelerini kullandı.

K.HAMAM'DAN SERT AÇIKLAMA
AK Parti Kızılcahamam Kadın Kolları Başkanı Fatma Yıldız da, "Meydanlarda siyasi ahlak ve etikten bahsederken, kendi ahlak anlayışını ortaya dökmüştür. 'Şimdi zaman hakaretini sahibine iade etme zamanıdır' diyoruz. Başta CHP'li hemcinslerimiz olmak üzere, toplumun her kesiminden kadını, bu çirkin ve asla kabul edilemez hadiseye tepki göstermeye çağırıyoruz. Biliyoruz ki bu toprakların kadınları maruz kaldıkları bu elem verici durumu hiçbir zaman unutmayacaktır. Milletimizin ferasetine vicdanına güveniyoruz" şeklinde konuştu.

Arda TOPAL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakaret siyasetine kadınlardan protesto
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN