Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çankaya büyük usta ’ı ağırlıyor

Giriş Tarihi: 18.4.2016
Çankaya büyük usta Özdemir Asaf’ı ağırlıyor

Şiirin büyük üstadı ’ın eşyalarından oluşan, ‘Tüm Dünyayı Kucaklamak İstedim; Kollarım Yetişmedi’ sergisi, Çankaya Belediyesi Sanatlar ’nde kapılarını sanatseverlere açtı

Çankaya Belediyesi bir büyük sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Şiirin büyük üstadı 'ın eşyalarından oluşan Bir Usta Bir Dünya: Özdemir Asaf: "Tüm Dünyayı Kucaklamak İstedim; Kollarım Yetişmedi" adlı sergi, Sanatlar 'nde sanatseverlerle buluştu.

DİZELERİ HAFIZALARDA...
Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık tarafından hazırlanan serginin açılışına Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya da katıldı. Kaya, dizeleri şarkılardan özel mektuplara kadar uzanmış büyük ustanın eşyalarını sanatseverlerle birlikte inceledi. 'Yaşamak değil, beni bu telaş öldürecek', 'Sen bana bakma, ben senin baktığın yönde olurum', 'Bütün renkler aynı hızla kirleniyordu, birinciliği beyaza verdiler', 'Yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılsa yalnızlık olmaz' dizeleriyle herkesin ezberinde yer alan şairin kitapları da sergide yer aldı. 1955 yılında yayınlanan "Dünya Kaçtı Gözümeö adlı ilk şiir kitabının ardından çok sayıda kitap yayımlayan şairin eşyaları sanatseverlerin büyük ilgisini çekti. Özdemir Asaf'ın, fotoğraflarıyla, kişisel evraklarıyla, defterleriyle, el yazılarıyla yaşam öyküsünü ve sanatçı kişiliğini gözler önüne seren sergi, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde 7 Mayıs'a kadar görülebilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya büyük usta Özdemir Asaf’ı ağırlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN