Gazi’de Paralel Yapı’ya karşı ilk aday Ersoy

Giriş Tarihi: 18.4.2016
Gazi’de Paralel Yapı’ya karşı ilk aday Ersoy

Gazi Üniversitesi rektörlük seçimlerine adaylığını açıklayan Prof. Dr. Emin Ersoy, Paralel’in akademik piyonlarını temizleyeceğini söyledi

Paralel Yapı'nın üniversitedeki akademik kurulları ele geçirerek yuvalandığı Gazi Üniversitesi'nin haziranda yapılacak rektörlük yarışına Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Emin Ersoy da katıldı. "Paralel Yapı, yuvasının kılcal damarlarından söküp atılacak" diyen Ersoy, göreve geldiğinde ilk işinin üniversitede insanların "umut ve geleceklerini" çalan Paralel Yapı'nın akademik piyonlarını temizlemek olacağını söyledi.

GAZİ TEKRAR DİRİLECEK
Rektör adaylığını açıkladığı basın toplantısında, temel ilkelerinin "Umut, güven, liyakat, değişim ve gelişme" olduğunu belirten Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Ersoy, seçildiği takdirde üniversitenin Paralel tüm yapılardan arındırılarak, tekrar dirileceğini söyledi. Devletin refakatinde söz konusu yapıyla mücadelelerinin süreceğini belirten Ersoy, "Yıllardır bilim değil üretilen üniversiteyi ayağa kaldıracağız. Devlet refakatinde kılcal damarlardan söküp atacağız. Fakülteler aracılığıyla, kümeleşerek üniversiteyi ele geçiren bu yapıyı en kısa sürede saf dışı bırakacağız. Kimin kim olduğu biliyoruz. Bu yapı yıllarca çalışan personeli yıpratıp umutsuz, üretemez bir hale getirdi. Tepeden getirilen adamlar 'nin bilim yuvasını çiftliğe çevirdi, biz artık buna dur diyeceğiz" dedi.

KADRO VE YURT DIŞI MÜJDESİ
Seçildikleri takdirde üniversitede köklü değişiklikler yapacaklarını ifade eden Ersoy, yıllardır Paralel Yapı nedeniyle kadrolarını alamamış akademik personele de kadro müjdesi verdi. "Hak eden hakkını alacak" diyen Ersoy, "Akademik yükseltmeler hızla sağlanacak, ağabeylerin istediği değil, emek veren, hak eden unvan alacak. Üniversitede her görüşten insan devleti ve millet bağları başta olmak üzere kendini ifade etme imkânı bulacak. Yani bu ülkeyi seven, üreten bir nesil için çabalayacağız. En büyük projelerimden biri de Gazi markasını yurt dışına açmak. Yurt dışına Gazi Üniversitesi kampusları açacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazi’de Paralel Yapı’ya karşı ilk aday Ersoy
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN