Aktarmalı yolculuk başkentliyi yordu

Keçiören ve Batıkent metrolarının entegrasyon çalışmaları nedeniyle Akköprü’de inen yolcular otobüslerle AKM’ye taşındı. Uygulamadan habersiz başkentliler hayli zorlandı

Giriş Tarihi: 19.4.2016
Aktarmalı yolculuk başkentliyi yordu
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından çalışmaları yürütülen Keçiören Metrosu'nda sona gelindi. Metronun Batıkent Metrosu'na entegre çalışmaları geçtiğimiz cumartesi günü başladı. 16 Haziran'a kadar sürecek çalışmalar Keçiören Metrosu'nda hizmet verecek olan trenlerin bakım ve onarımlarının Batıkent- Metro hattı üzerindeki Macunköy İstasyonu'nda yapılabilmesi için gerçekleştiriliyor. ücretsiz taşınıyor Atatürk Kültür (AKM) ile Akköprü Metro İstasyonu arasında devam eden çalışmalar nedeniyle Koru ve Batıkent istikametinden gelen Ankaralılar aktarma ile ücretsiz olarak taşınıyor. Akköprü Metrosu'nun 300 metre uzağındaki AKM tören alanına yürüyen vatandaşlar burada Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan ring noktasından otobüslerle AKM Metro İstasyonu'na götürülüyor. AKM İstasyonu'ndan tekrar metroya binen Ankaralılar, buradan Kızılay istasyonuna gidebiliyor.

OTOBÜSLER HAZIR BEKLİYOR
Ankara trafiğinin en yoğun olduğu gün olan pazartesi günü deyim yerindeyse çileye dönüştü. Sabah erken saatlerden itibaren yollara dökülen başkentliler zorlu bir yolculuğun ardından okullarına ve iş yerlerine gitmeye çalıştı. Çok sayıda güvenlik görevlisi ve zabıtanın bölgede görev yaptığını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, "AKM içerisinde oluşturulan ring alanında otobüslerimiz bekliyor. Vatandaşlarımız buradan yaklaşık 1 dakika uzaklıktaki AKM İstasyonu'na taşınıyor. Hazırda bekleyen otobüsler metrodan inen yolcu sayısının ortalaması kadar bulunuyor. Yani metrodan inen vatandaşlarımız ring alanında beklemeden gideceği istasyona taşınıyor" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aktarmalı yolculuk başkentliyi yordu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN