Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cavcav modeliyle başarıyı yakaladı

Üç yıl önce Etimesgut Belediyespor’u amatör kümeden alarak 2’nci Lig’e çıkaran Başkan Kartal, ’nin duayen başkanı Cavcav’ı örnek aldıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 19.4.2016
Cavcav modeliyle başarıyı yakaladı
Rizespor'dan deneyimi olduğunu ve o deneyimle Etimesgut Belediyespor'un yavaş yavaş başarı elde ettiğini ifade eden Kulüp Başkanı Hasan Kartal, "Amatör, Süper Amatör, 3'üncü Lig ve nihayet 2'nci Lig'i gördük. Başarıdaki en büyük etken sporculara yaklaşım. Ben sporcuları çok seviyorum. Ben onları gördüğüm çok duygulanıyorum. Böyle bir birlikteliğin çok daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Bir çocuk, ağabey, kardeş ve baba olduğumuz zaman başarı daha kolay yakalanıyor diye düşünüyorum. Bunun dışında ne kalıyor 'ekonomik problemler'. Ayağını yorganına göre uzatırsan bir sorun olacağını zannetmiyorum ve başarıyı yakalamamak mümkün değil. Ben daha önce de söyledim, bizim takımın her şeyiyle dört dörtlük olduğunu savunmuyorum. Bizden daha iyi takımları da görüyoruz ama bizde birliktelik var, bizde beraberlik, dostluk, kardeşlik var. Bizim ekonomik problemlerimizin olmaması sebebiyle paylaşımda var. Bunlarda olunca çocuklar mutlu, biz de mutluyuz'' diye konuştu. Takımda maddi anlamda sorun olmadığını, tüm taksit ve maç primlerinin ödendiğini söyleyen Kartal, Başkanı İlhan Cavcav'ı örnek aldıklarını söyledi. Kartal, "İnanın geriye dönük baktığınız zaman sporculardan benim alacağım var. Başkanı İlhan ağabeyden çok şeyi örnek alıyoruz" dedi.

"AŞAĞIYA DÜŞECEKLER"
Ekonomik gücü olan kulüplerin daha sağlam olduğunu da kaydeden Kartal, "Ama göreceksiniz, ekonomik gücü çok yüksek gözüken o büyük kulüpler daha aşağılara düşecek ekonomileri böyle giderse. Bir gün süper ligden de aşağıya düşmeye başlayacak ekonomisi kötü olan kulüpler" ifadelerini kullandı.

'HEDEFİMİZ SÜPER LİG'
Şampiyonlukta emeği geçen herkesi tebrik eden takım kaptanı Murat Hacıoğlu da, "Geçen yıl son maçta kümede kalmamız, bu şampiyonluğun bence habercisiydi. Geçen yıl hocamız geldikten sonra çok iyi bir hava yakalamıştık. Bu yıl da çok karakterli bir takım kuruldu. Çok iyi bir sezon başı ve lig geçirdik ve şampiyonluğu 4 hafta kala garantiledik. Biz bir bütün olduk, bir aile gibi. Hedefimiz Süper Lig" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cavcav modeliyle başarıyı yakaladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN