Ensar bahane küfür şahane

Ensar Vakfı’yla başlatılan linç girişimi tüm hayır kurumlarına saldırıya dönüştü. Halkevlerinden bir grup, küfürlerle kermes basıp satış yapan kadınlara saldırdı

Giriş Tarihi: 19.4.2016
Ensar bahane küfür şahane
Fetullahçı Terör Örgütü, ve marjinal sol grupların çirkin iftiralarla Ensar Vakfı üzerinden yürüttüğü algı operasyonu şiddete dönüştü. Önceki gün Mamak Abidinpaşa'da Feneri Derneği'ne ait bir kermesi basan provokatörler, küfür edip slogan atarak kadınlara saldırdı. Saldırıda kermese ait ürünler parçalandı.

GÖZCÜLÜ KAMERALI SALDIRI
Mamak Kartaltepe Mahallesi'nde bir dükkanda açılan kermesi basan gruba mahallenin etrafını saran erkek gözcüler eşlik etti. Emniyet yetkilileri, saldırıyı gerçekleştirenlerin daha önce çeşitli eylemlerden sabıkaları da olan Halkevleri'ne bağlı kişiler olduğunu ifade etti. Olay yerine birçok kamera ile gelen eylemciler, sloganlar atarak kermesin afişlerini koparıp tezgahlarını kırdı. Kermes görevlilerine hakaret ederek saldıran kadın eylemciler, olay sırasında söyledikleri çirkin sözleri de kamera kaydına aldı. Kısa sürede toplanan yaklaşık 50 kişi bir anda dükkandaki eşyaları atmaya ve görevlileri tartaklamaya başladı. Olay sırasında orada bulunan Türkmen sığınmacılar da yaşadıkları korku dolu anların ardından gözyaşlarına boğuldu.

"BUNUN NERESİ DEMOKRASİ?"
Saldırıya en fazla maruz kalanlardan kermes görevlisi Fatma Selçuk, "Yasal tüm izinleri alınmış etkinliğimizi küfürle basıp, şiddet uyguladılar. Biz yapsak faşist, onlar yapınca demokrasi deniyor" dedi. "Görüntülerimi alıp, onurumu kırdılar diyen" Selçuk, "Bir anda geldiler, "IŞİD'e kaynak sağlamak için kermes açtılar, tecavüzcüleri kovun" diyerek vurmaya çalıştılar. Türkmen kardeşlerimize destek olmak için açtığımız kermesimizi talan ettiler. 6 tane kamerayla gelmişler, 'İşte çekin tecavüzcü olduklarını kabul etti, Ensarı destekliyoruz dedi' deyip kayıt yapmaya başladılar. Mahalleliyi galeyena getirmek için sloganlar atıp, uzun süre bağırdılar, hakaret ettiler. Konuyu tüm yasal mercilere taşıyacağız" diye konuştu. Görgü tanığı Sacide Ünal ise "Dakikalarca sağduyu çağrısı yaptım, sakin olalım dedim ama pis ellerini üzerimden çek diyerek bağırmaya başladı. 'Siz , tecavüzcüsünüz dokunma' diye çığlık atmaya başladı. El emeği, göz nuru, yetim umudu mallarımızı yerlere saçıp bizleri dışarı atmaya çalıştılar. Ülkemizi bu hale getiren bu zihniyetten şikayetçi olduk" dedi.

"BUNLAR BOMBADAN DA KÖTÜ"
Saldırı sırasında kermeste bulunan Iraklı Türkmen Hanin K. da yaşadıklarını gözyaşları içerisinde anlattı. Küçük kız, "Ölümden bizleri kurtaran Türk devletine minnettar olurken yaşananlara çok üzüldüm. Bunlar bombadan daha kötüler, orada bir bomba bir kez öldürüyor ama bu kötü insanlar burada bu güzel ülkeyi zindana çeviriyorlar" görüşünü dile getirdi. Deniz Feneri Mamak Bölge görevlisi Medine Başak da, "Bu mahalle bizim, sizi burada barındırmayacağız diye tehdit ettiler. Korku içindeyiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ensar bahane küfür şahane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN