Yusuf YALKIN: ine yürü!..

Giriş Tarihi: 19.4.2016
Hedef i olmayan bir takımın maçını izlemek, bana hep "Külfet" gelmiştir. Hani bir laf vardır ya, "Bitse de gitsek" deriz kimi …İşte o tür müsabakalar maalesef zaman zaman karşımıza çıkıyor!Ve yine üzülerek söylüyorum, biz bu karşılaşmaları Ankara'da son yıllarda çok seyreder olduk… Sadece bu sezonun ilk yarısından söz etmiyorum. siz bir Gençlerbirliği bizi izlerken sıkıntıya sokan "Bir dolu maç" oynamıştı, geride kalan sezonlarda…
***


Hedefsizlik, zaten az sayıdaki taraftarı olan kırmızı-siyahlı ekibin seyircisinin giderek daha da azalmasına sebep olmuştu.
Neredeyse tribünler boş kalıyordu.
Bazı müsabakalardan sonra Kulüp Başkanı İlhan Cavcav'ın, "Stat kirasını ödeyecek kadar bile hasılat elde edemedik"; hatta, bazen de "Borçlu çıktık.
Kasamızdan para ödedik" dediğini anımsarsınız! Gerçekten öyleydi… Dilimiz döndüğünce bunu anlatmaya çalışmış, "Hedefsiz takımın heyecanı da olmaz, mücadele hırsı da… Dahası, hedefsizlik hocayı da sıkıntıya sokar. Futbolcularını müsabakalara motive etmekte çok zorlanır" demiştik.
***


Nitekim, şöyle geriye dönüp baktığımızda, başarılarından ziyade G.Birliği'nin kümede kalma sıkıntısı yaşadığı dönemler çıkar karşımıza… Ankara ekibi, zevahiri bitime 3-4 hafta kala kurtarmıştır bir çok kere… Ya da haftalarca son üç takımın hemen üstlerinde gezinerek kümeden düşmemeyi lig biterken elde edebilmiştir.
Kümede kalabilmek, ligden düşmemek veya 11-15'incilik arasında yer alabilmek böyle büyük bir kulübe yakışan bir şey değildir.
İbrahim Üzülmez'in gelmesiyle bu sezonun 2.yarısında yükselişe geçen bu ekibin artık bir "Makro plan" yapması zamanı gelmiştir.
***


Parasal sıkıntısı olmayan, tesisleri mükemmel, üstüne üstlük çok deneyimli ve bilgili bir başkana sahip olan G.Birliği neden bu sıkıntıları yaşıyor?
Özetleyelim… Sezon başlarında ciddi hedefler koymuyor… Son yıllarda sürekli yanlış transfer politikası uyguluyor… Ve teknik adam konusunda "İstikrarı" yakalayamıyor.
Ciddi planlar uzun zaman ister! Bu nedenle, eğer gelecek sezon amaç yüksekse, teknik adam konusunda zaman kaybetmeden karar verip, transfer planlarının hemen yapılması gerekir.
Üzülmez'in gelmesiyle sezonun 2. yarısında yükselişe geçen bu ekibin artık makro plan yapması gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf YALKIN: Hedefine yürü!..
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN