Büyükşehir, çocuk projeleriyle örnek

Giriş Tarihi: 22.4.2016
Büyükşehir, çocuk projeleriyle örnek

Çocuklara yönelik yürüttüğü sosyal, kültürel, eğitim ve sağlık alanlarındaki tümü ücretsiz hizmetleriyle Ankara Büyükşehir Belediyesi, tüm ’ye örnek olmaya devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi, sosyal, kültürel, eğitim ve sağlık alanlarında çocuklara yönelik verdiği hizmetlerle, 'ye örnek teşkil ediyor. Çocukların gelişimlerini olumlu yönde desteklemek, çocukların olumsuz alışkanlıklara yönelmelerini engellemek amacıyla pek çok alanda hizmet veren Büyükşehir, 25 çocuk kulübü, Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezi, Çocuk Meclisi ve kamplarıyla, çocukların kendilerini özel hissetmelerini sağlıyor. Haftanın 7 günü hizmet veren ve çocukların kaliteli zaman geçirebildiği adresler haline gelen, kentin dört bir yanındaki 25 çocuk kulübünün, 7-14 yaş grubunda 155 bin 63 üyesi bulunuyor.

1 YILDA 6 BİN ÖĞRENCİYE TATİL
Kuruldukları günden bugüne toplam 1 milyon 211 bin 24 çocuğa hizmet veren 25 çocuk kulübünde, voleybol, basketbol, futbol, hentbol, aerobik, jimnastik, yüzme, air hokey, masa futbolu, satranç, bilardo, abalone gibi sportif faaliyetlerle, halk oyunları, tiyatro kursları ve dil kursları bulunuyor. Büyükşehir Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezi de çocukların sokakta çalıştırılmasına karşı başarılı bir mücadele veriyor. Kurulduğu yıllarda, sokakta çalışan üye sayısı 5 binleri bulan merkezin gerçekleştirdiği projeler ve çalışmalar sonucunda, halen üyelerden sadece 718 çocuk üye sokakta çalışır durumda. Okullarında karne dönemlerinde takdir ve teşekkür belgesi alan öğrenciler ise, Büyükşehir Belediyesi'nin Akçay, Akçakoca ve Kesikköprü'de bulunan tatil kamplarında her yıl ücretsiz ağırlanıyor. Geçen yıl 6 bin 152 öğrencinin faydalandığı tatil kamplarından çocuklar birer hafta yararlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir, çocuk projeleriyle örnek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN