‘Vakıf medeniyetinin yeniden ihyası yeni anayasa ile mümkün’

Giriş Tarihi: 25.4.2016
‘Vakıf medeniyetinin yeniden ihyası yeni anayasa ile mümkün’

“Vakıflarla Buluşma” toplantısında konuşan Çiçek, “yeni a nayasa” ile STK’lara verilecek yetkilerin vakıf medeniyetini ihya edeceğini söyledi

AK Parti İl Başkanlığı'nca düzenlenen "Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Buluşma" programı kapsamında İller Bankası Sosyal Tesisleri'nde vakıflarla buluşma toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan TBMM eski Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, medeniyetimizde hep var olan STK'ların günümüz dünyasında önemli bir role sahip olduğunu ifade etti.

"KANUN TEKLİFİ HAKKINIZ OLUR "
Bugün iftihar kaynağı olan çeşme, cami, medrese gibi eserlerin hep vakıflar tarafından yapıldığını belirten Çiçek, "Anayasamız, 'Demokratik siyasal hayatın vazgeçilmez unsuru partilerdir' der. Ama bugün bunu da aşan STK'lar, partilerden daha önemli hale geldi. İnşallah yeni bir anayasa yaparsa siz de talep ederseniz ki size sağlanacak imkanlar bir kanun meselesinin ötesinde anayasa hükmü haline gelmiş olur. Bu durumda da STK'lar olarak siz de kanun teklif etme hakkına sahip olursunuz" dedi. AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu ise STK'lar ile siyasetin ayrı hedeflere yönelmesinin faturasını ödediklerini söyledi. STK'ların siyasetle birlikte çalışmalarını hem millet ve hem ümmet açısından önemsediğini vurgulayan Gündoğdu, "STKlarımız, vakıflarımız, derneklerimiz ve sendikalarımız, millete ve ümmete hizmet eden o büyük fotoğrafta, 'Yeniden Güçlü ' fotoğrafında yer alarak iktidarın en büyük yetkilisi oymuş gibi taşın altına eline sokması ama hak ve özgürlük konusu ise bütün siyasi partiler kendilerine en uzakmış gibi hak arayan tarafta olması gerekir" şeklinde konuştu.

Arda TOPAL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Vakıf medeniyetinin yeniden ihyası yeni anayasa ile mümkün’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN