Acı haber 10 gün sonra geldi

Giriş Tarihi: 26.4.2016
Acı haber 10 gün sonra geldi

Bulunması için başkentte seferberlik ilan edilen 8 yaşındaki Serdar, Etimesgut’ta sulama kanalında yüzü parçalanmış halde bulundu. Ailesinin teşhis etmekte zorlandığı talihsiz çocuğa Adli Tıp’ta testi yapılacak

Başkentte kaybolan ve görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda bulunması için İmrahor deresinde arama çalışmaları başlatılan 8 yaşındaki Serdar Kandemir'den 10 gün sonra acı haber geldi. Kapıldığı akıntıda kilometrelerce sürüklenen talihsiz çocuğun cesedi Etimesgut'ta yüzü parçalanmış halde bulundu. Acılı haberi aldıktan sonra yasa boğulan anne Fadime Aygün'ün son isteği ise yürekleri dağladı. "Serdar bensiz yapamaz, korkar" diyen Aygün, oğlunun, evinin yakınındaki Mutlu Mezarlığı'na defnedilmesini istedi.

DNA TESTİ İÇİN BEKLETİLİYOR
Etimesgut'ta sulama kanalında bulunan çocuk cesedinin, İmrahor Mahallesi'nde 11 gün önce kaybolan Serdar Kandemir'e ait olduğu, ailesi tarafından elbiselerinden teşhis edildi. Kandemir'in cesedi, yakınlarının gözetiminde morga götürülürken Adli Tıp yetkilileri, teşhisin tam olarak gerçekleşmediğini belirterek aileden kan ve tükürük örneği aldı. Uzun süre suda kaldığı için tanınamayacak halde olan cesedin kime ait olduğu, otopsi ve sonucunda kesinlik kazanacak. Küçük çocuğun cenazesi tüm bu çalışmaların tamamlanmasının ardından ailesine teslim edilecek. Haberi aldığından bu yana Adli Tıp'ta gözyaşları içerisinde nöbet tutan acılı anne Fadime Aygün, ayakta güçlükle durabildi.

'SERDAR BU MAHALLEYİ HİÇ SEVMEMİŞTİ'
Gözyaşlarını tutamayan anne Fadime Aygün, küçük Serdar'dan uzak kalmaya dayanamayacağını belirterek evinin yakınında bulunan Mutlu Mahallesi Mezarlığı'na defnedeceklerini söyledi. "Ben yandım başkaları yanmasın" diyerek feryat eden acılı anne, "6 ay önce geldim bu mahalleye. Serdar burayı hiç sevmedi. Böyle olacağını bilseydim asla gelmezdim. Dereden çıkmayınca yaşıyordur deyip 'anne ben geldim' diyerek çıkıp geleceği günü beklerken cesedi geldi. İlk göz ağrım, ilk meleğim suya kapılıp kilometrelerce sürüklenmiş. Onun yokluğuna dayanamam. Mezarı komşum olsun ki sık sık gideyim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acı haber 10 gün sonra geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN