Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatan sevgisini toprak öğretecek

Geçen yıl Altınpark’taki serasında “Toprak Vatandır” projesini hayata geçiren ANFA, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte okullara açılıyor. Minik öğrencilere toprakla iç içe verilen eğitimlerde yine “vatan sevgisi” anlatılacak

Giriş Tarihi: 27.4.2016
Vatan sevgisini toprak öğretecek
Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ANFA Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz yıl düzenlediği "Toprak Vatandır" projesinin ikinci etabını hayata geçiriyor. Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'yle işbirliği yapan ANFA, "Toprak Vatandır Okulda" projesi ile şimdi de okullara ulaşıyor. 5 hafta sürecek projeyle öğrencilere, doğa, ve vatan sevgisinin aktarılması amaçlanıyor.

EN EĞLENCELİ BÖLÜM SONDA
Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün tespit ettiği okullardaki tüm 4. sınıf öğrencilerinin katıldığı proje ile çocuklara toprak, bitki, güneş ve su anlatılıyor. Sunumda öğrencilerin anlayabileceği düzeyde anlatım yapılıyor. Bir bitkinin neden suya, güneşe ve toprağa ihtiyaç duyduğu konusunu anlatan ANFA Genel Müdürlüğü'nün uzmanları, sunumdan sonra soru-cevap kısmına geçiyor. Bu bölümde öğrenciler, bitki ve bitki dünyası ile ilgili merak ettikleri tüm soruları mühendis abilerine sorabiliyor. Soru cevaptan sonra sıra en eğlenceli bölüme geliyor. Öğrencilerin uygulayarak öğrendikleri bu bölümde, sunum alanında oluşturulan suni dikim havuzunda bitki dikimi yapılıyor. Minik elleriyle bitkileri heyecan içinde ve özenle saksılarına yerleştiren öğrencilere sunum sonunda ise saksılı birer çiçek ve seti hediye ediliyor. Geçen yıl da "Toprak Vatandır" projesini hayata geçiren ANFA Genel Müdürlüğü, bu çalışma ile tespit edilen ilkokulların 4. sınıflarını Altınpark'taki serada ağırlayarak bitki dikimini uygulamalı olarak göstermişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatan sevgisini toprak öğretecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN