Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşçi sendikası ile gecekondu pazarlığı

Yıkamadığı gecekondular nedeniyle 1071 Malazgirt Bulvarı’nı tamamlayamayan Büyükşehir Belediyesi, arazide hak sahibi olan DİSK’e bağlı işçi sendikasına tebligat göndererek görüşmeye çağırdı

İşçi sendikası ile gecekondu pazarlığı
ODTÜ'lü marjinal gruplar, CHP'li milletvekilleri ve TMMOB'a bağlı meslek odalarının tüm engelleme çabalarına rağmen Büyükşehir Belediyesi tarafından rekor sürede tamamlanan 1071 Malazgirt Bulvarı, yol üzerinde kalan gecekondu sahibinin astronomik rakamlar talep etmesi nedeniyle tamamlanamadı. 'da Eskişehir Yolu'nun yükünü azaltan ve trafiği rahatlatan bulvar, Öveçler'de yolun tam ortasında kalan bir gecekonduya takıldı.

SENDİKA GÖRÜŞMEYE ÇAĞIRILDI
1071 Malazgirt Bulvarı proje aşamasındayken Ankara Büyükşehir Belediyesi hazırladığı Kıymet Takdim Raporu üzerinden mal sahibi ile görüşmelere başladı. Mal sahibinin arazi ve kaçak kuyular için yüksek ücret talepler etmesinin ardından görüşmeler tıkandı. 7 yıldır devam eden kamulaştırma davaları da bir türlü sonuçlanamazken Büyükşehir Belediyesi rotasını arazi üzerinde hak sahibi olan DİSK'e bağlı Genel Hizmet İşçileri Sendikası'na çevirdi.

EN AZINDAN YIKIM OLSUN
25 bin 400 metrekarelik arazinin yarısına sahip olan sendikaya tebligat gönderen Büyükşehir Belediyesi, trafiği olumsuz etkileyen ve vatandaşı tehlikeye düşüren kavşaktaki gecekonduların yıkılabilmesi için görüşme yapacak. 5 Mayıs'a kadar hukuki olarak görüşmeye gelmesi gereken sendika yetkilileri ile görüşecek olan Büyükşehir yetkilileri, " En azından kavşaktaki gecekonduları yıkıp, yol üzerindeki tehlikeleri kaldıralım" teklifini sunacak. Sendika ile uzlaşılması durumunda gecekondular yıkılarak kavşak genişletilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşçi sendikası ile gecekondu pazarlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN