Sincan’da 25 bin umutlu genç var!

Sincan’da bağımlılığa karşı genç kuşakları korumak için hayata geçirilen “Mutlu Gençler Umutlu Yarınlar” projesiyle 25 bin öğrenciye eğitim verildi

Giriş Tarihi: 5.5.2016
Sincan’da 25 bin umutlu genç var!
Gençleri bağımlılıktan korumak ve spora özendirmek amacıyla Sincan Kaymakamlığı'nca hazırlanan, "Mutlu Gençler Umutlu Yarınlar" projesinde sona gelindi. Kaymakam Salim , İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Solmaz, Proje Koordinatörü Nezahat Demir, öğrenciler ve öğretmenler Lale Konferans Salonu'nda bugün sona erecek projenin 1 yılını değerlendirdi. Çağdaş bir toplumun ancak sağlıklı ve eğitimli bir gençlik ile var olacağını ifade eden Kaymakam Demir, "Ülkemizin geleceği, devletimizi ve milletimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin yetiştirilmesinde üzerime düşen ne varsa yapmaya hazırım" diye konuştu.

"GENÇ NÜFUS BÜYÜK AVANTAJ"
Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle, Sincan Kaymakamlığı, Yeşilay Cemiyeti Ankara Şubesi ve Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen projeyle Sincan'da 25 bin öğrenciye "bağımlılıkla mücadele" eğitimi verildi. Öğrencilerin okul dışındaki zamanlarını sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle geçirmelerini sağlayan Sincan Kaymakamlığı, 1 yıl boyunca birbirinden farklı etkinlikler düzenledi. Proje kapsamında grup içerisinde bulunan öğrencilerin, aileleri ve sosyal çevresi de madde bağımlılığı ile mücadele noktasında bilinçlendirildi. Kaymakam Demir, projenin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini ifade etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Solmaz da, "Türkiye nüfusunun yaklaşık 20 milyonunu gençler oluşturuyor. Genç nüfus bir ülke için büyük bir avantaj" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sincan’da 25 bin umutlu genç var!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN