Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Süpürge sevgi için havalanıyor

Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali “Sevgi Neydi” temasıyla yarın başlıyor. “Bağlar” adlı filmle yapılacak

Giriş Tarihi: 5.5.2016
Süpürge sevgi için havalanıyor
Başkentte "Sevgi Neydi" temasıyla düzenlenen "19. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali" bugün başlıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Başbakanlık Tanıtma Fonu başta olmak üzere çeşitli kuruluşlar ve medya organlarının destek verdiği festivalin ı, Sineması'nda "Bağlar", "Kuzey Bölgesi" ve "Vank'ın Çocukları" filmlerinin gösterimiyle yapılacak.

Açılış töreni yarın Opera'da
Uçan Süpürge'ye daha önce de katılan ünlü yönetmen Monika Treut'un bu yıl Berlinale'de ilk gösterimi yapılan "Kuzey Bölgesi-Zona Notre" adlı filmi de açılış filmleri arasında. Treut, filmi Kızılırmak Sineması'nda seyircilerle izledikten sonra soruları yanıtlayacak. Filmin Türkiye'deki gösterimi, İşçi Filmleri Festivali ortaklığında saat 19.00'da yapılacak. Opera Sahnesi'nde yarın yapılacak açılış töreninde ise "Uçan Süpürge Onur Ödülü"nü sinemacı Selda Alkor alacak. Sinemaseverler, filmleri 5 liraya izleyebilecek.

Özel atölyeleri kaçırmayın
Festivalin 7, 9, 11 Mayıs'ta Alman Kültür 'ndeki film ve etkinlikleri ücretsiz olacak. Bu kapsamda Meryem Yavuz ile Görüntü Yönetmenliği Atölyesi 7 Mayıs saat 15.00'te, Kadın Kurgucular Atölyesi de 9 Mayıs saat 15.00'te yapılacak. Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'ndeki gösterimlerin de tümü ücretsiz olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süpürge sevgi için havalanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN