İkİ İşadamı daha yatırmış

Giriş Tarihi: 6.5.2016
İkİ İşadamı daha para yatırmış

Bir firmadan 74 bin TL aldığı iddia edilen Halil Çelebi’nin banka hesaplarında yapılan incelemede iki ayrı işadamından daha “” aldığı bilgisine ulaşıldı

Çankaya Belediyesi'nin boya işlerini yapan işadamı A.İ.'ye "İmzayı atmam" diyerek 74 bin TL'sini alan belediyenin kontrol sorumlusu Halil Çelebi'nin banka hesabına 2 işadamının daha yatırdığı ortaya çıktı. Çankaya Belediyesi ile de iş yapan bu iki kişinin Halil Çelebi'ye hangi amaçla yatırdıkları merak konusu oldu. CHP'li Çankaya Belediyesi'nde kontrol mühendisi olarak görev yapan Halil Çelebi, belediyenin boya, badana ve tadilat işlerini yapan firma yetkililerinden nüfuzunu kullanarak 74 bin TL para alan ve 55 bin TL'lik boş senet imzalattı. Firma yetkililerinin şikâyeti üzerine hakkında 3628 Sayılı Kanuna Muhalefet ve İcbar Suretiyle İrtikap suçlarından Cumhuriyet Savcılığı'nca iddianame hazırlandı.

DİDİK DİDİK EDİLDİ
Savcılık tarafından görevlendirilen bilirkişinin yaptığı hesap hareketlerinde Halil Çelebi'nin banka hesabında kaynağı belli olmayan 207 bin TL şüpheli para tespit edildi. Halil Çelebi'nin banka hesaplarında inceleme yapan bilirkişi bir skandal bilgiye daha ulaştı. Yapılan incelemelerde Halil Çelebi'nin hesabına Çankaya Belediyesi ile çalışan iki iş adamının daha para yatırdığı tespit edildi.

PARA NE İÇİN YATTI?
Bilirkişi raporuna göre Halil Çelebi'nin bir kamu bankasında bulunan hesabına işadamlarından H.Ç.'nin 5 bin TL, M.A.'nın ise 6 bin TL para havalesi yaptığı belirlendi. Halil Çelebi, ifadesinde bilirkişinin yapmış olduğu tespitleri doğrularken Çankaya Belediyesi'yle çalışan bu iki iş adamının paraları ne amaçla yatırdığı ise merak konusu oldu.

'SAVUNMASI YERSİZ'
İşadamı A.İ.'den parayı ve senedi, kendisine kredi çekerek verdiği borç karşılığında aldığı yönünde ifade veren Halil Çelebi'nin çektiği kredilerle başka kredi borçlarını ödediği ve senet tarihi ile kredi tarihlerinin birbiri ile örtüşmediği belirlendi. Savcılık ise hazırladığı iddianamede, "Şüphelinin kredi çekerek müştekiye borç verdiği yönündeki savunmasının yersiz olduğu" sonucuna vardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkİ İşadamı daha para yatırmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN