Annemin doktoruyum

Giriş Tarihi: 8.5.2016
Annemin doktoruyum

Acıbadem Hastanesi uzmanları kendilerini çocuklarına emanet etti. ’nde doktor annelerinin koltuğuna geçen çocuklar onları özenle muayene etti

Acıbadem Hastanesi uzman kadrosunun çocukları öncesinde farklı bir etkinliğe imza attı. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Dermatoloji Bölümü uzmanlarının çocukları ile gerçekleştirilen etkinlikte, çocuklar annelerinin yerine geçerek meslekleri hakkında annelerinden uygulamalı olarak bilgi aldı.

ANNE MESLEĞİ ÖĞRENİLDİ
Muayene etme tekniklerini anlatan anneler çocuklarını kendi önlükleri ile karşılarında görünce duygusal anlar yaşadı. Geleceğin doktorları olarak annelerinin karşısına çıkan minikler yetenekleri ile de çekti. Annelerini evde kendilerine her konuda yardımcı olurken gören çocukların meslekleri ile ilgili merak ettiklerini yerinde görme şansına sahip oldu. Acıbadem Ankara Hastanesi Direktörü A. Nihan Karaçam Salkaya, "Anne hekimlerimiz evde çocuklarının isteklerine yetişebilen, hastanemiz içerisinde de hayat kurtaran kıymetli insanlar. 'Annemin Doktoruyum' projesi ile biz de çocukların annelerinin meslekleri hakkında yakından bilgi alma şansına sahip olmalarını hedefledik" diye konuştu. Çocuklar annelerinin kullandığı cihazları incelerken soruları ile annelerinin yüzünü güldürdü. Ultrason görüntülemesinden, cilt analizi yapan cihazlara, fizik tedavi uygulamalarından çocuk muayenesine birçok alanda deneyim kazanan çocuklar annelerinden doktorluk mesleğinin inceliklerini öğrendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Annemin doktoruyum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN