Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkentte duygusal buluşma

Giriş Tarihi: 8.5.2016
Başkentte duygusal buluşma

Savaşı’nda vatan toprağını savunmak için Balkanlar’dan gelerek şehit ve gazi olanların yakınları “1. Uluslararası Çanakkale Buluşması” projesi kapsamında ’da ağırlandı

Bulgaristan, Sırbistan, Bosna Hersek, Kosova, Makedonya, Karadağ ve Arnavutluk'tan gelen 101 Şehit ve gazi yakını Büyükşehir Belediyesi'nin konuğu olarak Hacı Bayram Camisi ve çevresini ziyaret etti. Şehit ve gazi yakınları Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Kültür ve Bakanı Mahir Ünal ile "1. Uluslararası Çanakkale Buluşması" paneline katıldı.

'BÜYÜK GURUR YAŞIYORUZ'
Panelde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal Balkan Savaşı'nda yaşanan hezimetin Çanakkale'de zafer duygusuna dönüştüğünü kaydederek, "Çanakkale'de kazanılacak bir zafer bayrağın ve vatanın yeniden kazanılmasıydı. Ve işte bunun için gözlerini kırpmadan canlarını feda ettiler" dedi. Başkan Gökçek, "Sizler çok şerefli insanlarsınız. Çünkü bizim tarihimizde çok önemli yeri olan Çanakkale Savaşı'nda savaşan şehitlerin ya da gazilerin torunlarısınız. Sizlere burada ev sahipliği yapmak bizlere gurur veriyor. Umarım ki Türkiye'den güzel duygularla ayrılırsınız" dedi. Hatice Hamzagiç adındaki 82 yaşındaki Çanakkale gazisi kızı, babası Ahmet Ağa Hamzagiç'in fotoğrafını Başkan Gökçek'e hediye etti. Başkan Gökçek de Hamzagiç'e Osmanlı tuğrasının bulunduğu bakır tablo hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentte duygusal buluşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN