Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Samaa’yı yaşatacağız

AK Parti, annesine kimlik verilmediği için nakil ameliyatı olamayan Iraklı Samaa’nın dramına sessiz kalmadı. Göç İdaresi’ne ‘acil’ koduyla talep iletildi. Anneler Günü öncesinde gelen bu haber Samaa ve annesini sevince boğdu

Samaa’yı yaşatacağız
Ülkelerindeki savaştan yaşama umuduyla kaçarak Ekim 2015'te 'ye sığınan ancak verici olan annesine kimlik çıkmadığı için nakil olamayan kronik böbrek hastası Samaa'nın dramına AK Partili vekiller duyarsız kalmadı. Kimlik sorunu nedeniyle 6 aydır nakil olamayan küçük kızın çığlığını SABAH Ankara'dan okuyan ve çok etkilenen AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Samaa'yı yaşatacak o kimlik için harekete geçti. Göç İdaresi ile görüşen Gündoğdu, çıkmayan kimlik için bilgi aldı ve küçük kız için 'çok acil kimlik' talebinde bulundu.

İŞLEMLER HIZLANDI
Gündoğdu, "Samaa'nın sağlığına kavuşması bizim için çok önemli. Göçmen kardeşlerimiz burada bizim misafirlerimizdir. Onların dertleri bizim dertlerimizdir. Samaa yavrumuzun sağlığına kavuşması için ilgili bürokratik işlemlerini takip ediyoruz. İnşallah kısa süre içinde işlemler bitecek, annesinin kimliği çıkacak ve böbrek nakli gerçekleşecek. Samaa, 'nin kızıdır, bizim kızımızdır. Onu yaşatmak için elimizden geleni yapacağız" dedi. Anne Koler Hakeem (45) "Aylarca bekledik. Çaldığımız her kapı sonuçsuz kaldı ama şefkatli 'nin duyarlı insanları sesimizi duydu. Siyasiler kızıma can olacak kimlik için talimat verdi, bir anne olarak bundan daha fazla bir şey beni mutlu edemezdi, minnettarım" dedi.

'NAKİL OLACAĞIM ÇOK MUTLUYUM'
Kimlikle ilgili yaşanan gelişmelerle büyük bir sevinç yaşayan böbrek hastası Samaa Hakeem (12), "Çok mutluyum, artık nakil olabileceğim çok mutluyum" dedi. Samaa, "Sesimi duyuran SABAH Ankara'ya, Milletvekili Metin Gündoğdu'ya çok teşekkür ederim. Türk devleti yine şefkatini gösterdi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samaa’yı yaşatacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN