Her dönemde yağlı boya

Boyacı işadamlarından haraç alındığını kabul eden Belediye Başkanı Taşdelen, suçu selefi Tanık’a attı. Ancak 2015 yılı banka hesapları Taşdelen’i yalanladı

Giriş Tarihi: 9.5.2016
Her dönemde yağlı boya
İş adamlarından tehditle alan kontrol mühendisi Halil Çelebi hakkında açıklama yapan Çankaya Belediyesi, davanın görevdeki Belediye Başkanı Alper Taşdelen dönemini değil, bir önceki 'li başkan Bülent Tanık dönemini kapsadığını savundu. Ancak Çelebi'nin banka hesabına hem Tanık hem de Taşdelen döneminde işadamları tarafından şüpheli yatırıldığı ortaya çıktı. CHP'li Çankaya Belediyesi'nde kontrol mühendisi olarak görev yapan Çelebi'nin, belediyenin 2011-2014 yılları arasında boya ve badana işlerini yapan firma sahibinden tehditle 74 bin TL para aldığı iddia edildi. Cumhuriyet Savcılığı'nca hakkında "İcbar suretiyle irtikap" suçundan iddianame hazırlanan Halil Çelebi'nin banka hesaplarında bilirkişi inceleme yaptı. Yapılan incelemelerde Çelebi'nin hesabında 207 bin TL şüpheli para tespit edildi.

"BİZİM DÖNEMİ KAPSAMIYOR"
SABAH Ankara'nın ortaya çıkardığı olayın ardından açıklama yapan Çankaya Belediyesi, yaşananların Taşdelen dönemini değil, bir önceki CHP'li Belediye Başkanı Bülent Tanık dönemini kapsadığını öne sürdü. Belediyeden yapılan 4 maddelik yazılı açıklamada, "Halil Çelebi hakkındaki dava, mevcut yönetimimizden önceki dönemi kapsamaktadır. Bu kişi belediyemizin mevcut yönetimi döneminde Fen İşleri Müdürlüğü'nde kontrol mühendisi veya kamu ihale yasasına tabi hiçbir hükümlülük ve sorumluluk taşıyan işlerle ilgili olarak görev yapmamıştır. Bu kişi Fen İşleri Müdürlüğü'nde görev yapmamaktadır. Konu ile ilgili Başkanlık Makamı'nın talimatı ile Teftiş Kurulu tarafından idari işlem başlatılmıştır" ifadeleri yer aldı.

İDARİ İŞLEM NE ZAMAN BAŞLATILDI?
Ayrıca 2011-2014 yılları arasında yaşandığı iddia edilen olayların Mayıs 2015'te yargıya taşınmasından kaç gün sonra Çankaya Belediyesi'nin Halil Çelebi hakkında idari işlem başlattığı ise merak konusu oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her dönemde yağlı boya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN