Oyun sektörünün fabrİkası başkent

Ankara firması Park Kent Mobilyaları, dünya için eğlence üretip, şehirlere estetik katıyor. Oyun parkları sektörünün lider firması 63 ülkeye ihracatıyla pazarın yüzde 17’sine hâkim...

Giriş Tarihi: 9.5.2016
Oyun sektörünün fabrİkası başkent
Park Kent Mobilyaları Yönetim Kurulu Başkanı Sedat , oyuneğlence sektöründe başta tüm dünyanın fabrikası olduğunu belirttiği Park Kent'in kapılarını SABAH Ankara'ya açtı. Yıldırım, "Ankara'da doğan dünya çapında elde ettiği başarıyla başkentin gözde markalarından olan Park Kent, sektörün lider firmasıdır. Ürünleriyle şehirlere imza atan markamız ile oyun sektörünün fabrikası başkenttir" dedi.

OYUN SEKTÖRÜNÜN LİDERİ
Ankara ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde 1996'dan bu yana kent mobilyaları üretim ve pazarlamasında faaliyet gösteren Park Kent iki yıldır sektörün değişmeyen lideri. Bu alanda 'nin en büyük tesisi olduklarını belirten Sedat Yıldırım, "21 bin 600 metrekare kapalı toplamda 30 bin metrekare alana kurulu firmamız, çöp kovaları, banklar, aydınlatma direkleri, çocuk oyun grupları gibi birçok alanda üretim yapıyor. Temelde 260 olan ancak zaman zaman 400'e çıkan personelle tüm dünyaya oyun ve park alanları üretiyoruz. En büyük iş bitirme oranına sahip firmayız. Sağlıklı, kaliteli, yerli ve yenilikçi üretimimizle alanında tekiz. Sektörle ilgili Avrupa'da en büyük ikinci tesisi, Türkiye'deki de en büyük tesis. Hem pazarda hem de sektörde lider bir firma. Avrupai planda tasarlanan firmamızla bundan sonra da bu liderliği bırakmak istemiyoruz. Yaklaşık 63 ülkeye ihracatımız var. Kuzey Afrika, Körfez, Fransa, Avrupa ülkeleri, Türki cumhuriyetleri. Türkiye'deki pazar payımız yüzde 17. Sektör açısından bu kolay ulaşılabilecek bir rakam değil. En büyük pasta bizim. Hedefimiz Amerika pazarı" dedi.

AR-GE, OLMAZSA OLMAZIMIZ
Firmalar açısından araştırma- geliştirmenin hayati önem taşıdığına dikkat çeken Yıldırım, "ARGE'yi çok önemsiyoruz, olmazsa olmazımız hatta başarı kaynağımız diyebilirim" şeklinde konuştu. ARGE'nin önünün açılması gerektiğini ve bu alanda yatırım yapılması gerektiğini belirten Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü: "Yenilikleri sıkı takip ediyoruz, araştırma geliştirme en büyük artımız. ARGE'ye çok büyük önem veriyoruz, bir sektörde ARGE var ve iyi çalışıyorsa liderliği bırakmazsınız. Önemli olan ARGE'nin etkin, aktif ve iyi çalışması. ARGE'nin önünü açmak gerek, bu alanda hizmet verenleri, üretime katmak şart. Sektörde ki öncü misyonumuzu devam ettirebilmek amacıyla ARGE çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Tüm bu pazarlar için gerekli olan tüm sertifikasyon yurt dışında yapılan testlerle başarı ile alınmış olup kalitemiz tescil edilmiştir. Son olarak ABD Texas eyaleti Houston şehrinde bir firma kurmak sureti ile ürünlerimizi doğrudan ABD pazarına tanıtmak ve satmak için bir organizasyon kurduk. İlk girdiğimiz fuardan çok olumlu dönüşler aldık. Hedefimiz dünyanın en büyük pazarında büyümek olacaktır."

BU YILIN PROJESİ YAŞAYAN OKUL BAHÇELERİ
Kent Mobilyaları Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Yıldırım "Kentlerimiz, çocuklarımız ve gençlerimiz bu güzellikleri hak ediyorlar. Bu amaçla güçlü Türkiye'nin güçlü bir firması olmak ana amacımız olacaktır. 2023 hedeflerine gönülden inanmış ve bu hedeflere ulaşmak için ihracat yapmış olduğumuz ülke sayısını 100 ülkeye çıkarmayı hedefliyoruz. Yine çevreye verdiğimiz değer ile orantılı geliştirdiğimiz bir projede kullandığımız tüm ürünlerde yüzde yüz geri dönüşümlü malzeme kullanmadır. Bu amaçla atıklarımız arasında yer alan ahşap talaş ve parçaları ile plastik atıklarını birleştirerek Ahşap kompozit plastik profil imalatına başladık. Bu şekilde atıklarımızı değerlendirirken yeni ağaç kesimlerini de engellemiş olduk. Bu yıl en önemli projemiz "Yaşayan Okul Bahçeleri" dir. Bu proje ile özellikle hafta sonları atıl bir şekilde kalan okul bahçelerimizi çocuklar ve gençlerimizin kullanıma sokabilecek uygun kentsel donatılar kullanarak revize etmek hedefindeyiz" diye konuştu.

OYUNCAKTA ZEKÂ-TEKNOLOJİ DEVRİ
Oyun ve park sektörüne yeni teknolojiyi de başarıyla entegre ettiklerin söyleyen Yıldırım, "Bu yıl ürün aşamasına gelen ve satışlarına başladığımız yeni nesil interaktif oyun parkları projemiz müşteriler tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. Oyuncakta zekateknoloji tuttu" dedi. Yıldırım, "Çocuklarımız, gençlerimizin bilgisayar, tablet ve telefon karşısında geçirdikleri vaktin çoğalmasıyla aile ve arkadaşlarıyla geçirdikleri vaktin azalması sonucu ortaya çıkan sosyal hayattan kopma sorunu, beraberinde düzensiz beslenme ve uyku alışkanlıkları, obezite, iletişimsizlik sorunları ada artı. İşte tüm bu sorunlara karşı çocuklarımızı parklara çıkaracak, oyun oynarken fiziki aktivite yapacak, sosyal iletişime geçecek bir oyun anlayışı geliştirdik. İçeriğinde elektronik etkileşim olan, fiziki aktiviteye zorlayan ve akıl oyunları, zeka gelişimine fayda sağlayan yeni oyun sistemleri sosyal medya ile iletişim halinde yapılan skorları internet üzerinden paylaşması ile sanal alemle de iletişimi koparmıyor. Yeni nesil oyun parkları konsepti bu bağlamda gelişecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oyun sektörünün fabrİkası başkent
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN