Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gideceksiniz başka yok

Giriş Tarihi: 13.5.2016
Gideceksiniz başka çare yok

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, taşınmayan oto galerilerine sert çıktı: Yeni yer söz konusu değil. Gidecekler, başka yok!

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 2. el oto alım satımı yapan galerilerin Akyurt'taki Otonomi'ye taşınmalarıyla ilgili olarak, "Bizim galerilere yeni bir yere müsaade etmemiz, kesinlikle ve kesinlikle söz konusu değil. Bunu unutsunlar artık" dedi. Otonomi Başkanı Aydın Erkoç'un, "Otonomi, milyonluk çöplüğe mi dönecek?" açıklaması hatırlatılan Başkan Gökçek, bu konudaki değerlendirmesinin sorulması üzerine, "Konuya dikkat çekmek için bunu yapmış. Ben de sordum 'Ne oluyor' diye... Konuya dikkat çekmek için söylemiş. Otonomi'nin yüzde 60'ından fazlası kiralanmış vaziyette" dedi. 'da galerilerin yoğun olduğu Altındağ, Keçiören, Çankaya ve Yenimahalle Belediye başkanlarıyla birebir görüştüğünü, bütün ilçe belediyelerinin ve Büyükşehir Belediyesi zabıtasının, galerilerle ilgili çok daha yoğun şekilde çalışacağını vurgulayan Başkan Gökçek, "Ankara'nın içinde galeriye kesinlikle müsaade etmeyeceğiz" açıklamasını yaptı. Bugünden itibaren galerilerin önündeki her araba başına ceza kesileceğini ifade eden Gökçek, "Günde yanlış bilmiyorsam 164 TL ceza kesilecek" diye konuştu.

"İNADA GEREK YOK Kİ"
Gökçek, şunları söyledi: "Yani 3 tane arabası varsa, 500 TL'yi vermiş olacak. İstisnasız her gün bu uygulama yapılacak. Gidecekler, başka yok. Şaşmaz'da kamyonlar vardı, o kadar direndiler ama sonunda gittiler ve şimdi hallerinden çok memnunlar. Yani buna inat etmeye gerek yok ki" diye konuştu. Büyükşehir Zabıtası'na bağlı 22 ekip Başkan Gökçek'in açıklamasının ardından 2. el oto galerilerini denetledi. Ekipler, hak ihlali oluşturarak dükkânların önünde, kaldırımlarda park eden araçlar için tutanak tutup cezai işlem uyguladı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler Ankara'da 2. el oto galerilerinin bulunduğu Bişkek Caddesi (Emek 8. Cadde), Kazakistan Caddesi (4. Cadde) Aydınlıkevler İrfan Baştuğ Caddesi, Fahrettin Altay Caddesi, Kazım Karabekir Caddesi, Turan Güneş Bulvarı, Cebeci Dumlupınar Caddesi, Etimesgut İstasyon Caddesi ve Demetevler'in bulunduğu 9 bölgeyi sürekli kontrol altında tutuyor.

TUTANAK TUTULUP CEZAİ İŞLEM UYGULANIYOR
Büyükşehir Zabıtası, Emniyet Müdürlüğü asayiş ve ekipleri ile ilçe zabıtalarının ortak çalışmalarıyla; hak ihlali oluşturarak dükkânların önünde, kaldırımlarda park eden araçlar için tutanak tutulup cezai işlem uygulandı. Ayrıca park yasağı bulunan cadde kenarlarına park eden araçların da trafik ekiplerince çekildiği belirtildi.

'KENTİN DÜZENİ İÇİN TAŞINMA GEREKLİ'
Taşınmayan galerilere tebligat yapıldığını belirten yetkililer, denetimler sırasında galericilerin taşınma hazırlıklarını tamamladığını söyledi. Oto galerilerinin kendi sitelerine taşınmalarının, kentin düzeni açısından gerekli olduğunu vurgulayan yetkililer, kaldırımlara park eden araçlar konusunda Alo 153'e çok sayıda şikâyet geldiğini de aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gideceksiniz başka çare yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN