lı’nın tercihi 4 + 1 oldu!

Yapılan araştırmalara göre başkentlilerin yüzde 46’sı, konut alımlarında tercihini 4+1’den yana kullanıyor

Giriş Tarihi: 14.5.2016
Ankaralı’nın tercihi 4 + 1 oldu!
Birbiri ardına inşa edilen konut projeleri yer verdikleri farklı tiplerdeki yapılarıyla, alıcıya çeşitli alternatifler sunuyor. Buna karşılık özellikle büyük şehirlerde son yıllarda daha küçük konutlar inşa etme trendi yükselişe geçse de, lı konut alıcısı geniş ve ferah evden vazgeçemiyor. Geleneksel Türk aile yapısının son yıllarda gösterdiği değişim, yansımasını konut seçiminde de gösteriyor. Aileler 'çekirdek'leşirken, hayata geçirilen konutlar da küçülüyor, ufacık konutlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor.

EN AZ 1+1 TERCİH EDİLDİ
Başkentte ise bu durumun çok da benimsenmediğini ifade eden BEKAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu, yeni evli ve tek çocuklu Ankaralılar'ın bile geniş konut arayışında olduğunu vurguladı. Karahasanoğlu, "Konut algısı modern şehirleşme kurgusuyla değişirken, alıcı bazı özelliklerden yıllar geçse de vazgeçemiyor. Bunların başında da geniş ve ferah konut isteği geliyor. Yaptığımız araştırmaya katılanların yüzde 46 gibi büyük bir bölümü tercihini 4+1'den yana kullanırken, yüzde 37'lik bölüm ise 3+1 tipte konutu seçti. Araştırmaya katılan Ankaralılar'ın yüzde 11'i 2+1, yüzde 6'sı ise 1+1 konut istedi. Bu rakamlar bize, geniş konut modasının asla geçmeyeceğini bir kez daha gösterdi"dedi.

TALEPLERE UYGUN PROJE ÜRETİYORUZ
Hayata geçirecekleri yeni konut projelerini de bu anlayışla kurguladıklarını kaydeden Karahasanoğlu, "Son yıllarda hayata geçirilen konut projelerinin küçük ölçeklerde ya da istenen büyüklüklerde inşa edilmediğini tespit ettik. Çok yakında Ankara'nın en gözde bölgelerinden ve Yenimahalle'de başlayacağımız 2 büyük konut projemizi de başkentlinin bu talebine uygun olarak projelendiriyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankaralı’nın tercihi 4 + 1 oldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN