Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Piknikçilere uyarısı

İtfaiyesi hava sıcaklıklarının artması ve piknik sezonunun açılmasıyla birlikte başkentlileri muhtemel ve suda olaylarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı

Giriş Tarihi: 14.5.2016
Piknikçilere yangın uyarısı
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı yaz aylarının gelmesi ile birlikte vatandaşları ve konusunda uyarılarda bulundu. İtfaiye Daire Başkanı Celil Sipahi, "Piknik için başkentin ormanlık ve yeşil alanlarını tercih eden hemşerilerimiz, yaktıkları ateşin söndüğünden emin olmadan piknik alanından ayrılmasınlar. Gerekli gördüklerinde ateşin üzerini toprakla örtsünler. Kibrit ve sigarayı kesinlikle söndürmeden atmasınlar. Güneş altında ısıyı odaklaştırarak, büyük ölçüde yangın nedeni olan şişe ve cam parçalarını rastgele etrafa bırakmasınlar" dedi.

GÖLETLERE GİRMEYİN
Suda boğulma konusunda da uyarılarda bulunan Sipahi, Ankaralıları gittikleri mesire alanlarındaki baraj, göl, gölet, akarsu ve su birikintilerine kesinlikle girmemeleri gerektiğini ifade etti. Sipahi ayrıca kent sınırından geçen Kızılırmak ve Sakarya dahil olmak üzere hiçbir akarsuyun, yüzmek veya serinlemek için girmeye uygun olmadığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Piknikçilere yangın uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN