Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AŞTİ Nana ve Rio’ya emanet

’da terör ve asayiş olaylarına karşı yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı merkezlerden biri olan AŞTİ’de, Nana ve Rio adlı 2 K-9 köpeği özel güvenlik ekipleriyle birlikte arama çalışmalarına katılıyor

Giriş Tarihi: 15.5.2016
AŞTİ Nana ve Rio’ya emanet
Daha önce metrolarında görev yapan 3 yaşındaki Nana ve 1 yaşındaki Rio adlı uzman köpekler AŞTİ'deki kontrol noktalarında, özel güvenlik personeliyle birlikte, otomobilleriyle gelen vatandaşların araçlarında hassas burunlarıyla arama yapıyor. AŞTİ'de zaman teknolojinin önüne geçerek daha şimdiden önemli bir güvenlik unsuru haline gelen 2 sevimli K-9 köpeği, görevlerini aksatmadan yaparken, serbest zamanlarda da bakıcılarının gözetiminde, boş pet şişeleriyle oynamayı seviyor. AŞTİ özel güvenlik personelinin kontrolündeki 2 sevimli köpek, yolcuların da büyük ilgisini çekiyor.

AŞTİ'NİN İLK UZMAN KÖPEKLERİ
AŞTİ'yi Büyükşehir Belediyesi adına yöneten BUGSAŞ'ın Genel Müdürü Seçkin Odabaşı, daha önce AŞTİ'nin güvenlik sistemine "ginger"ların eklendiğini ve güvenlik personelinin bu sayede olaylara daha seri müdahale edebildiğini kaydetti. Odabaşı son olarak da uzman köpeklerin AŞTİ'de kullanılmaya başlandığına çekti. Odabaşı, AŞTİ'de ilk kez kullanılmaya başlanan K-9 cinsi köpeklerin, hem patlayıcıya hem de uyuşturucuya duyarlı olduğunu ifade etti.

GİRİŞ KAPISI SAYISI AZALTILDI
BUGSAŞ Genel Müdürü Seçkin Odabaşı, alınan yoğun güvenlik önlemleri kapsamında AŞTİ'ye giriş yapılan kapıların sayısının azaltıldığına da dikkat çekti. Odabaşı "Giriş kapısı sayısını tedbir amaçlı azalttık. Ayrıca yüksek çözünürlüklü 192 kamerayla, AŞTİ'yi hiçbir kör nokta bırakmaksızın 24 saat kontrol ediyoruz" diye konuştu. Odabaşı, yoğun güvenlik önlemlerinin süreceğini belirterek "Bu yoğun güvenlik önlemlerine, vatandaşlardan olumsuz tepki almadık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AŞTİ Nana ve Rio’ya emanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN