Türkiye'nin en iyi haber sitesi

atlı faytonla masal gibi yolculuk

Büyükşehir’in yeni evli çiftlere sunduğu faytonlu gezi hizmeti Altınpark’ta başladı. Ücretsiz uygulamadan faydalanmak isteyen çiftler, ANFA Genel Müdürlüğü’nden randevu alabiliyor

Giriş Tarihi: 17.5.2016
Beyaz atlı faytonla masal gibi yolculuk
Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ANFA Genel Müdürlüğü her yıl düzenlediği "Gelin Damat Fayton Keyfi" hizmetini başlattı. Yeni evli çiftlere fayton tahsis edilerek Altınpark'ta birbirinden güzel 6 farklı noktada fotoğraf çekiliyor. Çekimler sonrasında ise çiftlere en mutlu günlerin anısına bir hediye veriliyor. Başkentte yeni evlenen çiftlerin rekreasyon alanlarını doğal stüdyo olarak kullanıyor olmalarından yola çıkan ANFA Genel Müdürlüğü, 2014 yılında başlattığı uygulama ile Altınpark'ta genç çiftler için faytonlu gezi düzenliyor. Bu uygulamadan faydalanmak isteyen çiftler öncelikli olarak 444 06 27 no'lu numaradan 2325 dahili hat aracılığıyla randevu alıyor.

PAZARTESİ HARİÇ HER GÜN
Hizmet, pazartesi günü hariç haftanın 6 günü saat 10.00 ile 18.00 arasında yaklaşık 1'er saat süreyle uygulanıyor. Gelin ve damat Altınpark'taki Evi'nin önünden özel olarak süslenmiş faytona bindiriliyor. Çiftin yakınlarının da bu güzel olaya tanıklık etmeleri için faytonun ardından yine özel olarak süslenmiş olan golf araçlarıyla çiftleri takip etmelerine olanak sağlanıyor. Sonrasında önceden belirlenen noktalarda birbirinden güzel fotoğraflar çekiliyor. İlk fotoğraf Ankara Evi ve kamelyada çekiliyor. İkinci durak olan Saklı Bahçe'de ise rengarenk çiçekler arasında çiftler fotoğraflarını çektirdikten sonra üçüncü durak olan sevimli kuğuların yer aldığı ünlü Japon Bahçesi'nde birbirinden özel anlar ölümsüzleştiriliyor.

HE DİYELER GÖKÇE K'TEN
Dördüncü durak mutluluğun ve barışın simgesi olan Adası. Son olarak Taş Ev'de Osmanlı şerbeti ikramı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in çiftlere hediyesi ile mutlu anlar ölümsüzleştiriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyaz atlı faytonla masal gibi yolculuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN