Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yusuf YALKIN: Sen bu e karışma!..

Giriş Tarihi: 17.5.2016
Bir kulüp başkanı, teknik adamına diyor ki; "Sen bu işlere karışma.
Transfer benim ve yönetimimin işi… Sen kendi işine bak!.." Haberi okurken, bir tuhaf oldum.
1 Nisan şakası gibiydi!
Sezon tamamlanmış, yeni sezonda da mevcut antrenörünüzle yola devam etmeye karar vermsiniz; bu kişi bir futbolcunun transfer edilmesi talebinde bulunuyor ve siz ona, "Sen bu işe karışma" diyorsunuz. Ya bu adam teknik direktör… Kulübün aşçısı değil!
Transfere karışmayıp neye karışacak?
Tesisin boyanmasını mı isteyecek?
Bilardo masasının yerinin değiştirilmesini mi talep edecek?
Yoksa kombiye gelen suyun tazyikinden mi şikayetçi olacak? Yapmayın Allah aşkına!
Teknik adam, size gelir ve "Bal gibi" oyuncu transferi talebinde bulunur!
Bunun lamı cimi yok… Haaa… Kendisine güvenmiyorsanız, gönderirsiniz… Bu da sizin en doğal hakkınız!
Ama takımınızı teslim ettiğiniz bir teknik direktörün, yeni sezondaki hedefinize ulaşılması için sizden futbolcu talep etmesine karşı böyle reaksiyon gösteriyorsanız, burada bir terslik var demektir!
Ya da sizin kulüp yönetimi olarak bir "Hedefinizin" olmadığı anlamına gelir! Bundan, "Biz yeni sezonda da yine vaziyeti idare edeceğiz. 10'culuk bize yeter" manası çıkar.
Bak işte o zaman haklısınız… Gerçekten böyle bir niyetiniz varsa, teknik adamın kim olduğu da fazla önemli değil! Hele, alınacak futbolcuları kimin belirleyeceği hiç ama hiç önemli değil… Nasılsa birisine yaptırırsınız o işi!
Bakınız Türkiye'nin futboldaki asıl meselesi bu işte! Kimin görevinin ne olacağı, kimim neyi yapacağı, neyi yapmayacağı; bir hedefinizin olup olmadığı, sorun burada!
Oysa çözümü batılı çoktan bulmuş… Yönetim, sezon devam ederken teknik ekibi çağırıyor; "Yeni sezondaki hedefimiz şudur. Bütçemiz de bu kadar. Menajerimiz de falandır" diyor. Ve soruyor: "Ne yapmak lazım?" Teknik adamlar, bir rapor sunuyorlar; mevkilerine göre 2- 3 alternatifli futbolcu isimleri yazılı olan… "Bu kadro ile hedefe ulaşabiliriz" diyorlar. Yönetim, aklına yatıyorsa menajerine iletiyor öneriyi ve transfer faaliyeti sezon ortasında başlıyor.
Haziran-Temmuz içinde de nihai kadro belirlenmiş oluyor!
Avrupa'da iş bu kadar basit… Biz ise hala ona buna "Sen karışma" deme peşindeyiz!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf YALKIN: Sen bu işe karışma!..
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN