Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ailem Vakfı’ndan ‘Annelik’ i

Ailem Vakfı’nın düzenlediği “Annelik Modeli” konulu de, bir kadının “hakiki anne” olmasının yolunun aile kurması ve evlenmesinden geçtiği vurgulandı

Giriş Tarihi: 20.5.2016
Ailem Vakfı’ndan ‘Annelik’ paneli
Ailem Vakfı, Yüzüncü Yıl Konferans Salonu'nda "Annelik Modeli" konulu düzenledi. Vakıf Genel Başkanı İbrahim Ünal, evlat yetiştirmenin manevi değerini anlattı. İnsanların hayır işlerinde birbirleri ile yarışmaları gerektiğini belirten Ünal, "2014'ten beri vakfımızın gayelerini adım adım gerçekleştiriyoruz. İyi ki bu vakfı kurmuşuz, buraya gönül veren kızlarım, oğullarım çoğaldı. Her ay anneliğin nasıl olması gerektiğini, çocuk yetiştirirken ne gibi hususlara edeceğimizi anlatacağız. İleriki dönemlerde babalık modeli de anlatılacak'' diye konuştu.

Panele ilgi yüksek
Ailem Vakfı Genel Sekreteri Saide Nur Yıldız da ailelerin panele gösterdiği ilgiden memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Cep telefonları ve dijital aletlerle çocukların çocukluklarını kaybettiğini ve bundan üzüntü duyduğunu belirten Yıldız, "Genelleme yapmak istemiyorum ama çocukların gözlerindeki o çocuksu heyecanın kaybolduğunu görmeye başladık" dedi. Her insan için hayatın anne ile başladığını vurgulayan Yıldız, "Bir kadının 'hakiki anne' olabilmesinin temel şartı, tabiatıyla aile kurması, yani evlenmesidir. Onun içindir ki geçirdiği her dönemin büyük önemi vardır. Bu dönemler, onun ileride omuzlarına yüklenecek olan 'annelik' görevini hangi derecede başarabileceği konusunda birer ölçüdür. Onun çocukluğu, aldığı eğitim ve gördüğü terbiye çok önemlidir. Evlilikle başlayan aile hayatı, çocuğun olmasıyla mükemmelliğe ulaşır. Aileye katılan çocukla birlikte kadın bir anne, erkek de bir baba olarak yeni sorumluluklar almışlardır" dedi.

'Sorumluluğun farkında olmalı'
Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü: "Yüce Allah, anaların yüreğine öyle derin bir sevgi ve şefkat koymuştur ki bununla isterlerse ailenin bütün fertlerini koruyup kollayabilirler. Yeter ki anne bu sevgi ve şefkatini lüzumsuz yerlerde kullanmasın. Kendine verilen bu nimeti layık olanlarla paylaşsın. Bunun için her şeyden önce annenin; görevinin, sorumluluğunun farkında olması gerekmektedir. Eğer bir ailede anne, vazifesini yerine getirmezse o aileden hayırlı şeyler beklemek fazla iyimserlik olur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ailem Vakfı’ndan ‘Annelik’ paneli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN