Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nobel’lik merkez törenle açıldı

Mavi Göl’ün kıyısındaki 50 milyon TL’lik arazi üzerine inşa edilen Aziz Sancar Araştırma törenle hizmete açıldı

Giriş Tarihi: 21.5.2016
Nobel’lik merkez törenle açıldı
En en kapsamlı kök hücre araştırma ve kök hücre üzerine üst düzeyde yetiştirilmiş personeli 'ye kazandıracak Aziz Sancar Araştırma Merkezi açıldı. Merkezin açılış törenine Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Nobel Kimya Ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ile çok sayıda vatandaş katıldı. Akgül'e girişimciliği ve tesise verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Bakan Müezzinoğlu, geleceğe dair hayalleri olan yöneticilerin farklı projelere imza atmaları gerektiğini belirtti.

"ARTIK BİLİMLE ANILACAĞIZ"
Mamak'ın kök hücre ve gen araştırmaları konusunda merkez üssü olacağını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak'ın artık bilimle anılacağını söyledi. Akgül, "Üzerinde bulunduğumuz değeri 50 milyon TL'yi aşan bu araziyi projenin başında hiç düşünmeden Sağlık Bakanlığımıza devrettik. Aziz Sancar Araştırma Merkezi birçok hastanın umudu olmasının yanı sıra dünyaya ışık tutacak bir merkez olacak" diye konuştu.

'ÖNEMLİ BULUŞLAR YAPILIR İNŞALLAH'
Merkezin yapımından dolayı çok duygulandığını söyleyen Prof. Dr. Sancar, "'ye geldiğimden beri çok takdir gördüm. Sizlere çok minnettarım. Bu merkeze layık olmaya çalışacağım ve bu merkezin başarılı olması için elimden geleni yapacağım. Bu merkezde inşallah çok önemli buluşlar olur. Burada yapılacak araştırmalar, buluşlar Türk insanı ve dünya insanının sağlığı için önemli olur. Buradan Nobelciler çıkabilir. Çıkmasa da biz halkımıza, insan sağlığına hizmet edersek görevimizi yapmış oluruz" dedi. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından merkezi gezen protokole, konferans salonunda Doç. Dr. Ahmet Yeşilyurt tarafından merkezde yapılacak uygulamalar anlatıldı. Daha sonra Başkan Akgül, Bakan Müezzinoğlu ve Sancar'a günün anısına tablo hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nobel’lik merkez törenle açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN