Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni nesil projeler istihdam oldu

Havuz bakım sorumlusu, resepsiyon ve temizlik görevlisi, bahçıvan, güvenlik ekibi, spor hocası gibi çok sayıda meslek grubunun kapısı yeni nesil konut projeleri olacak

Giriş Tarihi: 22.5.2016
Yeni nesil projeler istihdam merkezi oldu
Türk ekonomisinin omurgası sektörü, son yıllarda adeta altın çağını yaşıyor. Modern kentleşme kurgusunda, büyük adımlar atan inşaat sektörü temsilcileri, sektörü olduğu kadar ekonomiyi de önemli ölçüde hareketlendiriyor. Büyükşehirlerde başlayan ve Anadolu'yu da etkisi altına alan markalı konut projeleri ile sektörün seviyesini yükselttiğini vurgulayan Şahika Grup Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İç Mimar Murat Altuntaş, projelerin otel standartlarında hizmetlerle kurgulandığını belirtti.

İŞSİZLİĞİ DÜŞÜRECEK
Konut sahiplerinin yaşam standartlarını yükselten bu hizmetlerin ciddi bir istihdam da oluşturduğunu ifade eden Altuntaş şöyle konuştu: "Artık neredeyse her konut projesi, çok sayıda sosyal donatı alanlarını bünyesinde barındırıyor. Yüzme havuzundan peyzaj alanlarına; spor nden güvenliğe; resepsiyondan temizlik hizmetlerine farklı kurgular yeni nesil konut projelerinde var. Tüm bu donatı alanlarının letilmesi için ise ciddi personel desteğine ihtiyaç duyuluyor. Havuz bakım sorumlusu, resepsiyon ve temizlik görevlisi, bahçıvan, güvenlik ekibi, spor hocası gibi çok sayıda meslek grubunun iş kapısı yeni nesil konut projeleri olacak. Her bir donatı alanında istihdam edilecek personelin işsizlik rakamlarının düşmesine de büyük katkısı olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni nesil projeler istihdam merkezi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN