Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sound Of Ankamall’da süper final

Garo Mafyan, Ercan Saatçi ve ’nin jüri üyesi olduğu Sound Of Ankamall’da on grup final mücadelesi verdi. Finalde Akis adlı grup yarışmanın birincisi oldu

Giriş Tarihi: 23.5.2016
Sound Of Ankamall’da süper final
Yetenekli gençlerden oluşan 133 grubu arasından finale kalan 10 grup, izleyiciler ve jüri önünde performanslarını sergilerken ünlü müzisyenlerden oluşan jürinin de takdirlerini topladı. , Garo Mafyan ve Ercan Saatçi'den oluşan jüri değerlendirme sonrası kazanan yarışmacıları açıkladı. Finalde dereceye giren yarışmacılardan Birinci Akis, ikinci Alican Demirtaş ve Üçüncü Arsen isimli gruplar oldu. 10 bin liralık birincilik ödülü Ankamall Genel Müdürü Tahir Yılmaz, 5 bin liralık ikincilik ödülü Garo Mafyan ve 2 bin beşyüz liralık üçüncülük ödülü de Ercan Saatçi tarafından kazanan yarışma gruplarına takdim edildi.

Atiye'den darbuka şov
Finalistlerin sergilediği sahne performansının ardından sahne alan Atiye söylediği Türkçe ve İngilizce parçalar yanında sahne şovlarıyla da izleyenleri büyüledi. Sevilen şarkılarını geçlerle birlikte söyleyen sanatçı, darbuka şovu ile de büyük alkış aldı. Atiye, konserin bitiminde "Sound Of Ankamall dört dörtlük bir organizasyon, yarışmacılar birbirinden yetenekli, herkesi kutluyorum bu projede yer almaktan ve burada olmaktan büyük mutluluk duydum" dedi.

Ankara'nın üzerinden ölü toprağı kalkmış
Bu tür etkinliklerin gençlerin önünü açmakla kalmadığını ve pek çok şeyi de değiştirdiğini söyleyen müzisyen ve yapımcı Ercan Saatçi, "On gün önce Başbakan'ın daveti için 'ya geldim. Şimdi yaşanan üzücü olaylar, terörün yol açtığı karamsar kötü hava kaybolmuş. Sanki başkentin üzerindeki ölü toprağı kalkmış. Bunu yaratmak zor iştir; bunu müzikle yapmak önemlidir. Sanıyorum bugün yaşadıklarımız binlerce kişiye yayılacak. Bu işler b��yle başlar, belki de yıllar boyu devam edecek bir işin temelleri atıldı. Bizler de içinde müzik olan her konuda sonuna kadar varız. Müziğe katkı yapan herkese minnettarız. Ömrümüz böyle geçiyor işte... Umarım seneye ödül olarak, mesela Berkeley'e öğrenci gönderirler" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sound Of Ankamall’da süper final
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN