Perulu hırsız çetesi bankalara dadandı

Türkiye’ye turist gibi gelen Perulu hırsızlar, , , ve Düzce’de banka ATM’lerini boşalttı. Takip başlatan polis, kısa sürede belirlediği 11 şahsı kıskıvrak yakaladı

Giriş Tarihi: 24.5.2016
Perulu hırsız çetesi bankalara dadandı
Peru'dan Türkiye'ye "turist" kisvesi altında giriş yapan hırsızlık çetesi 'da bir bankanın ATM'sinden 90 bin TL çalarak yurt dışına kaçtı. 1,5 ay sonra tekrar Türkiye'ye gelen çete üyeleri, 'nde iki bankayı daha soydu. Aynı çetenin ve Düzce'de de banka soyduğu belirlenirken, yapılan operasyonla 4 ilde toplam 364 bin TL çalan çete çökertildi.

90 BİN TL İLE KAÇTILAR
Özel bir bankanın Cebeci Şubesi'ne gelen yabancı uyruklu 4 şahıstan biri güvenlik görevlisini işlem yapma bahanesiyle dışarıdaki ATM'nin yanına çıkarttı. O sırada diğer şüpheliler bankanın içerisindeki para kasetleri değiştirilen ATM'nin yanına gitti. Para dolu iki kaseti ATM'ye yerleştiren banka görevlisi diğer kasetleri almaya gittiği sırada hırsız suç ortakları ile birlikte içerisinde 90 bin TL bulunan bir para kasetini montun içine saklayarak kayıplara karıştı. Yapılan incelemede Peru uyruklu Hugo Melanio Camacho Madrid, Hilda Ruiz Herreras, Ruben Rogelio De La Cuba Rios, Pedro Hugo Arenas Flores ve kimliği tespit edilemeyen bir şüphelinin İstanbul Havalimanı'ndan yurtdışına kaçtıkları saptandı.

YİNE ONLAR...
Şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ederken Ankara'daki hırsızlık olayından 1,5 ay sonra Kocaeli'de Peru uyruklu 7 hırsızın bir bankadan 25 bin TL çaldıkları ortaya çıktı. Yapılan incelemede zanlıların aynı kişiler olduğu, İstanbul'daki iki ayrı bankadan 235 bin TL, Düzce'deki bir bankadan da 14 bin TL çaldıkları belirlendi.

ALTINDAĞ'DAKİ BİR OTELDE GİZLENİYORLARDI
Ankara Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği dedektifleri, hırsızların Kocaeli'nden beyaz renkli bir otomobille Ankara'ya geldiğini belirledi. Güvenlik kameraları ve PTS'ler tek tek inceledi. Polis, çetenin 4 kişilik Ankara kolunun izine Altındağ'daki; 7 kişilik Kocaeli kolunun izine ise Kocaeli'deki bir otelde ulaştı. Ankara merkezli operasyonda 11 Perulu hırsız kıskıvrak yakalandı. Segundo Walter Marco Tocas, Raul Humberto De La Gruz Bastidas, Jonhy Elias Quevedo Yaranga, Francisco Ciro Compodonico Medrano, Hilda Ruiz Herreras, Ruben Rogelio De La Cuba Rios, Hugo Melanio Camacho Madrid, Pedro Hugo Arenas Flores tutuklanarak cezaevine gönderilirken Maria Elena Ayma Ludena, Hermina Rimeche Paiva ve Jorge Moises Quiroz Farfan ise serbest bırakıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Perulu hırsız çetesi bankalara dadandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN