Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşsizlik asansörle düşecek

tarafından desteklenen projeyle 5 okulda laboratuvar oluşturularak işsizlere asansör bakım ve onarım meslek elemanı niteliği kazandırılacak

Giriş Tarihi: 25.5.2016
İşsizlik asansörle düşecek
'nın desteklediği ve Türk Metal Sendikası'nın yürüttüğü projeyle , Ankara, ve Bursa'da işsizlere asansör bakım ve onarım meslek elemanı niteliği kazandırılacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Derneği'nden yapılan açıklamaya göre, Ulusal Meslek Standartları ve Yeterlilikleri ile Asansör Bakım ve Onarımcısı Meslek Elemanı Yetiştirme Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı 5 mesleki okulda laboratuvar kurulacak.

YÜZDE 50'Sİ İŞE YERLEŞTİRİLECEK
Açıklamaya göre, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa illerinde ikamet eden, üniversitelerin elektrik-elektronik, makine ve mekatronik mühendisliği bölümlerinden mezun 60, meslek liselerinin elektrik-elektronik teknolojileri alanından mezun 80 ve ilköğretim ile genel liselerden mezun 80 olmak üzere toplamda 220 gencin katılacağı projede, "Asansör Bakım ve Onarımcılığı" üzerine Mesleki Yeterlilik Kurumu Meslek Standartları ve Yeterlilikleri çerçevesinde, meslek liselerinde kurulan atölye ve laboratuvarlarda teorik ve uygulamalı eğitim verilecek. Eğitimleri alan gençler, asansörbakım onarımcısı olmanın kanunen belirlediği yeterlilik ve standartlara sahip olacak. Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifika verilecek. Proje hazırlık aşamasında ve uygulama süresinde asansör bakım ve onarım teknik personeli talebinde bulunan 405 firma ile kursiyerlerin istihdam edilmelerine yönelik görüşmeler yapılacak ve kursiyerlerin en az yüzde 50'sinin işe yerleştirilmesi sağlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşsizlik asansörle düşecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN